Auto noma, Exeter, United Kingdom

Labākie auto nomas piedāvājumi no vietējiem nomas uzņēmumiem

Kāpēc izvēlēties RentMama?
 • Draudzīgas cenas
 • Godīga cenu politika
 • Elastīgi darba laiki
 • Izdevīgāk jaunajiem autovadītājiem
 • Lieto tieši to modeli, ko izvēlējies
 • Bezmaksas rezervāciju atcelšana
 • Personisks klientu atbalsts
 • Mēs par jums rūpējamies
 • Pārbaudīti un uzticami iznomātāji
Ko cilvēki saka?
 • Small_carrent
  Carrent.lv
  Auto nomas uzņēmums
  "Ir prieks sastrādāties ar partneriem, kuri veiksmīgi realizē savas biznesa idejas, vienlaicīgi ņemot vērā gan klientu vēlmes, gan arī partneru rūpes."
 • Small_ilze_vilskerste_m
  Ilze Vilšķērste
  SIA Motiacilla
  "RentMama ir kā dāvana! Es jau divas reizes izmantoju jūsu pakalpojumus, un abas reizes dabūju tieši tādu auto, kādu vēlējos."
 • Small_kristofsblaus
  Kristofs Blaus
  Creo Mobi
  "3 vārdos - strādāja baigi cool. Patīk!"

Eksetera ir vēsturiska pilsēta, kas atrodas Devonā, Anglijas dienvidrietumos. Šī romiešu mūru ieskautā pilsēta ir iemīļots tūrisma galamērķis ar skaistu dabas ainavu, starptautiski atzītiem restorāniem un dažādām vēsturiskām apskates vietām, piemēram, slaveno Ekseteras katedrāli.

Pilsēta apmeklētājus piesaista ne tikai ar savu lidostu, bet arī bruģētajām ielām, kurās atrodami visdažādāko dizaineru veikaliņi vai iespēju izbaudīt nesteidzīgu pastaigu pa Ekseteras pludmali. Turklāt, iestājoties vēsākam laikam, pavērsies plašais pabu klāsts, kur ikviens varēs sasildīties pie patīkamajām kamīna liesmām, izbaudot pinti vietējā alus un siltu britu maltīti.

Ko ir vērts redzēt

Ekseteras pils celta 11. gs., un to ieskauj romiešu mūri. Pils atpazīstama pēc nosaukuma „Rūžmontas pils”, ko tā ieguvusi, jo celta no sarkanīga vulkāniskā akmens (rouge tulkojumā no franču valodas nozīmē „sarkans”). Pat slavenais Viljams Šekspīrs pili pieminējis savā lugā „Ričards III”, jo tā spēlē nozīmīgu lomu vietējo nostāstos par burvestībām un raganām.

Iesakām apmeklēt Karaliskā Alberta memoriālo muzeju un mākslas galeriju – Ekseteras lielāko muzeju ar bezmaksas ieeju–,kas piesaista apmeklētājus, sniedzot ieskatu Devonas un Ekseteras vēsturē un piedāvājot aplūkot floras un faunas eksponātus, un pasaules kultūrām veltītās galerijas. Muzejs ir pielāgots cilvēkiem ar redzes vai dzirdes traucējumiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Muzejs apmeklētājiem atvērts laikā no otrdienas līdz svētdienai (pirmdienās un Apvienotās Karalistes banku brīvdienu datumos muzejs ir slēgts).

Lai izbaudītu patīkamu atpūtu, iesakām apmeklēt skaistos Nortenhejas dārzus, kas atrodas Ekseteras pils ziemeļu pusē. Šie dārzi ir iekļauti Anglijas kultūrvēsturiskā mantojuma II kategorijā un ir vecākā sabiedriskā vieta Angiljā, kur katrā gadalaikā var apskatīt brīnumjaukus ziedus, krūmus un kokus. Dārzā izvietoti vairāki pieminekļi, kas veltīti ievērojamiem Viktorijas laikmeta pārstāvjiem, kuri dzīvojuši 19. gs. vidū un beigās, tāpat dārzā izveidota estrāde, un tieši šajā vietā tiek rīkoti brīvdabas kino seansi.

Ko darīt

Iesaisties Ekseteras bezmaksas apskatē, sekojot gidam sarkanā žaketītē. Iepriekšēja rezervācija nav nepieciešama, atliek vienīgi izvēlēties kādu no apskates maršrutiem un satikt attiecīgo gidu, lai uzzinātu ko vairāk par Ekseteru. Viena apskate ilgst apmēram 30 min – 2h, atkarībā no izvēlētā maršruta. Tiek piedāvātas vairākas izvēles iespējas: „Katedrāle pie krastmalas”, „Spoki un leģendas” un „Ekseteras pilsētas mūri”.

Paķer lāpu un dodies izpētīt Ekseteras pazemes ejas. Šīs ir vienīgās šāda veida ejas Apvienotajā Karalistē, un to aizsākumi meklējami 14. gs. Šajā ejās atradās caurules, kas apgādāja Ekseteras iedzīvotājus ar tīru dzeramo ūdeni no dabīgajiem avotiem, kas atradās ārpus pilsētas. Pirms dodies pazemē, iesakām apmeklēt vēstures interpretācijas centru, lai uzzinātu ko vairāk no interaktīvajiem displejiem.

Pamēģini izspraukties caur Parlamentstrītai (šaurākā iela Anglijā), pirms dodies uz 12. gs. celto Ekseteras rātsnamu, kas ir publiska ēka un Viktorijas laikmeta un Tjūdoru laikmeta arhitektūras paraugs. Šo ēku vēl joprojām izmanto banketu rīkošanai, oficiālām pieņemšanām un padomes sanāksmēm. Pēc tam dodies uz Gandijstrītu, lai paēstu kādā no vietējiem pabiem.

Ko vēl var redzēt un darīt Ekseteras apkaimē

Dodies 20 minūšu braucienā, lai nonāktu Topšamas pilsētiņā, kas atrodas pie Eksas upes. Pilsētiņā var aplūkot dāņu stila arhitektūru, kas ienākusi pilsētiņā kokvilnas tirdzniecības sakaru dēļ. Topšama ir brīnišķīga pilsētiņa, kur var nobaudīt un iegādāties dažādus vietējos labumus, piemēram, mājās gatavotu sieru, salītu gaļu un svaigas jūras veltes.

Kāp uz laivu taksometra klāja, lai apskatītu Ekseteru no krastmalas puses un dotos uz Double Locks pabu. Šī vieta 18. gs. celta kā slūžu uzrauga māja un mūsdienās ir ideāli piemērota, lai atpūstos alus dārzā vai pasēdētu līdzās Ekseteras kuģu kanālam.

Devonas vecākais vīna dārzs atrodas 25 minūšu ilga brauciena attālumā, braucot uz ziemeļiem no Ekseteras, gleznainā vietā Eksas ielejā. Vīna dārzs apmeklētājiem atvērts tikai laikā no Lieldienām līdz Novembrim un ir lieliska vieta, uz kurieni doties ārpus Ekseteras, lai piedalītos apskates tūrē paredzētajā balto, sarkano, rozā un dzirkstošos vīnu degustācijā un pēc tam garšīgi paēstu vietējā kafejnīciņā.