Auto noma Viļņā, Lietuvā

Labākie auto nomas piedāvājumi no vietējiem nomas uzņēmumiem

Kāpēc izvēlēties RentMama?
 • Draudzīgas cenas
 • Godīga cenu politika
 • Elastīgi darba laiki
 • Izdevīgāk jaunajiem autovadītājiem
 • Lieto tieši to modeli, ko izvēlējies
 • Bezmaksas rezervāciju atcelšana
 • Personisks klientu atbalsts
 • Mēs par jums rūpējamies
 • Pārbaudīti un uzticami iznomātāji
Ko cilvēki saka?
 • Small_ilze_vilskerste_m
  Ilze Vilšķērste
  SIA Motiacilla
  "RentMama ir kā dāvana! Es jau divas reizes izmantoju jūsu pakalpojumus, un abas reizes dabūju tieši tādu auto, kādu vēlējos."
 • Small_carrent
  Carrent.lv
  Auto nomas uzņēmums
  "Ir prieks sastrādāties ar partneriem, kuri veiksmīgi realizē savas biznesa idejas, vienlaicīgi ņemot vērā gan klientu vēlmes, gan arī partneru rūpes."
 • Small_kristofsblaus
  Kristofs Blaus
  Creo Mobi
  "3 vārdos - strādāja baigi cool. Patīk!"

Viļņa ir Lietuvas galvaspilsēta, kas atrodas valsts dienvidrietumos, Neres un Viļņas upes satecē. Par spīti tam, ka šo pilsētu ne vienmēr saskata kā daudzsološu tūrisma galamērķi, Viļņa lauž visus stereotipus par to, kādai vajadzētu būt lielākajai Lietuvas pilsētai.

Ikvienu pilsētas viesi iepriecinās plašais restorānu klāsts, kas neatstās makā robu, tāpat pilsētā var aplūkot skaistas baznīcas un pieminekļus vai iegādāties brīnišķīgus suvenīrus, piemēram, keramikas izstrādājumus vai dzintara rotas.

Ko ir vērts redzēt?

Viļņas centrs ir neliels, tāpēc to viegli var izstaigāt ar kājām, un vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Automobiļu un sabiedriskā transporta kustība nav atļauta, jo šajā vietā paredzēts pārvietoties tikai gājējiem. Tā ir lieliska iespēja ikvienam labāk iepazīt pilsētu.

Vecpilsētā noteikti apskati slaveno Šv. Onos Bažnyčia (Sv. Annas baznīca). Šī baznīca celta 14. gs. un ir lielisks ķieģeļu gotikas meistardarbs. Tās āriene veidota tā, lai atgādinātu Lietuvas ģerboni. Ir pat leģenda, ka 19. gs. Napoleonam tik ļoti iepatikusies šī skaistā baznīciņa, ka viņš vēlējies to aizvest sev līdzi uz Parīzi.

Noteikti apmeklē šermuļus uzdzenošo Genocīda upuru muzeju, kas izveidots bijušajā Gestapo un KGB dienesta galvenajā mītnē. Muzeja ekspozīcija vēsta par piecdesmit gadu ilgo padomju okupācijas varas teroru, visām tā šausmām: spīdzināšanas kamerām, nāves kamerām un masu kapiem. Iesakām pirms došanās pārliecināties par darbalaikiem, jo pirmdienā un otrdienā muzejs ir slēgts.

Mēģini iedomāties ikdienu 16. gs. Viļņā, izejot cauri Aušras vārtiem. Šie ir vienīgie no deviņiem vārtiem, kas celti laikā no 1503. gada līdz 1522. gadam. Tie ir ievērojams reliģiskais un vēsturiskais pilsētas elements. Atpazīstamu šo vietu padarījusi Vissvētākās Jaunavas Marijas, Žēlsirdības mātes kapelā novietotā ikona, kam tiek piedēvētas brīnumainas spējas.

Ko darīt?

Dodies uz Katedrāles laukumu Ģedimina kalna pakājē, vecpilsētā, kur iesakām apskatīt slaveno Viļņas katedrāli jeb Sv. Staņislava un Sv. Vladislava katedrāli-baziliku un Lietuvas dižkunigaišu pili.

Viļņas Katedrāle ir visnozīmīgākais simbols Lietuvas pāriešanai no pagānu ticības uz kristietību. Aplūko katedrāles zvanu torni, neoklasicisma stilā veidoto ārieni un kolonas, un iespaidīgo interjeru, ko papildina skaistas freskas un mākslas darbi. Pievienojies ekskursantu grupai, lai dotos uz katedrāles kapenēm, kur atdusas ievērojamas Lietuvas dižkunigaitijas personas, tostarp Lietuvas valdnieks Vītauts Dižais.

Dižkunigaišu pils ir rekonstrukcija 16. gs. celtajai pilij, ko nopostīja un pilnībā nojauca Krievijas impērijas laikā. Agrāk pils bija Lietuvas dižkunigaitijas politisko spēku centrs, taču mūsdienās pilī ierīkots muzejs, kur redzamas dažādu laikmetu mēbeļu kopijas.

Pēc Katedrāles laukuma aplūkošanas iesakām doties uz restorānu “Neringa”, lai tur pagaršotu tradicionālos ēdienus, piemēram, vistu Kijevas gaumē un izbaudītu īpašo atmosfēru. Šajā vietā, šķiet, laiks ir apstājies, un nekas nav mainījies desmitiem gadu, tāpēc lieliski var sajust to, kā bija pusdienot piecdesmitajos gados.

Ko vēl var redzēt un darīt Viļņas apkaimē?

Traķu pils un vēstures muzejs atrodas 28 km uz rietumiem, uz Galves ezerā esošas salas. Lai redzētu šo pasakaino celtni, labāk izvēlēties personīgo automobili, jo pils atrodas apmēram 20 minūšu gājiena attālumā no Traķu vilciena stacijas. Izmanto fotoaparātu, lai iemūžinātu rūsas nokrāsas pils tornīšus vai iemēģini savu roku šaušanā ar arbaletu.

Braucot 100 km uz rietumiem no Viļņas, nonāksi Lietuvas otrā lielākajā pilsētā Kauņā. Kauņā var apskatīt vēsturiskas vietas, izklaidēties brīvā dabā un pamēģināt jautras un oriģinālas izklaides iespējas. Dodies uz Kauņas Botānisko dārzu vai neparasto velnu muzeju, izvizinies ar funikulieri vai ar savu auto dodies uz brīvdabas muzeju, kas atrodas tikai neliela brauciena attālumā no Kauņas. Šajā vietā uzzināsi ko vairāk par dažādu reģionu zemnieku ieražām, aplūkojot vecās mājas un viņu dažādās darbnīcas.