Auto noma Portū, Portugalē

Best car rental deals from local rental companies

Kāpēc izvēlēties RentMama?
 • Draudzīgas cenas
 • Godīga cenu politika
 • Elastīgi darba laiki
 • Izdevīgāk jaunajiem autovadītājiem
 • Lieto tieši to modeli, ko izvēlējies
 • Bezmaksas rezervāciju atcelšana
 • Personisks klientu atbalsts
 • Mēs par jums rūpējamies
 • Pārbaudīti un uzticami iznomātāji
Ko cilvēki saka?
 • Small_carrent
  Carrent.lv
  Auto nomas uzņēmums
  "Ir prieks sastrādāties ar partneriem, kuri veiksmīgi realizē savas biznesa idejas, vienlaicīgi ņemot vērā gan klientu vēlmes, gan arī partneru rūpes."
 • Small_kristofsblaus
  Kristofs Blaus
  Creo Mobi
  "3 vārdos - strādāja baigi cool. Patīk!"
 • Small_ilze_vilskerste_m
  Ilze Vilšķērste
  SIA Motiacilla
  "RentMama ir kā dāvana! Es jau divas reizes izmantoju jūsu pakalpojumus, un abas reizes dabūju tieši tādu auto, kādu vēlējos."

Portu, kas zināma arī kā Oporto, atrodas Portugāles ziemeļos, Douru upes grīvā. Tā ir otra lielākā pilsēta Portugālē. Šī pilsēta lepojas ne tikai ar savu baroka arhitektūru un slaveno portvīnu, bet arī ar savu radošo noskaņu.

Portu savu vārdu pasaulē piesaka ne tikai ar savu slaveno aperitīvu, šeit iespējams arī apmeklēt lieliskus muzejus, greznas baznīcas un kolorīto Ribeiras kvartālu, kas atpazīstams pēc šaurajām ieliņām un māju fasādēm visdažādākajos pasteļtoņos.

 

Ko ir vērts redzēt?

Igreja de São Francisco (Sv. Franciska baznīca) ir Portu visievērojamākā gotikas stila baznīca[JohnS1] . Tās fasāde nemaz neliecina par tās iespaidīgo interjeru, ko rotā dažādi kokgrebumi, zeltaini eņģeļi un kolonnas ar ziedu motīviem. Nepalaid garām iespēju apmeklēt tur esošās katakombas, kur var apskatīt baznīcas klostera senlietas un cilvēku mirstīgās atliekas.

Uzveicot 240 pakāpienus Torre dos Clérigos ( Klerigušas baznīcas tornī), pavērsies iespaidīgais skats uz pilsētu no putna lidojuma. Uzreiz taps skaidrs, kāpēc šī vieta agrāk kalpoja kā orientieris kuģiem Cais de Ribeira teritorijā. Pēc tam dodies uz skaistajiem Cordoaria dārziem, kas rotāti ar statujām, vai apmeklē Centro Portugues de Fotografia (– Portugāles Fotogrāfiju centru). Tas izveidots kādreizējā cietuma vietā un piedāvā iespēju aplūkot veclaicīgus fotoaparātus vai apmeklēt fotogrāfiju izstādes.

Noteikti apmeklē Portu Serralves muzeju, kas piesaista ar laikmetīgās mākslas displejiem, skulptūrām un pamanāmo, Art Deco stilā celto, Casa de Serralves ēku. Ja dodies uz Portu maija beigās vai jūnija sākumā, iesakām apmeklēt Serralves em Festa — mākslas un kultūras festivālu, ko muzejs organizē katru gadu.

 

Ko darīt?

Lai gūtu ieskatu Portugāles mākslā, iesakām apmeklēt Museu Nacional des Soares dos Reis (Šuariša duš Reiša muzejsu), kas ierīkots 18. gs. celtā pilī. Šajā nelielajā muzejā var aplūkot smalkas gleznas, skulptūras, keramikas izstrādājumus, rotaslietas un mēbeles. Blakus ir arī kafejnīca ar terasi, kur labos laika apstākļos var patīkami atpūsties. Pirmdienās muzejs ir slēgts, tāpēc iesakām to apmeklēt citās darba dienās, vai vislabāk- svētdienā, kad muzeja apmeklējums ir bezmaksas.

Neaizmirstams piedzīvojums būs São Bento (Sv. Bento stacijas)dzelzceļa stacijas apmeklējums. Tā ir Portu Centrālā Stacija, kas izveidota kādreizējā klostera vietā. Šī vieta celta franču renesanses stilā. Ieraugot pārsteidzošu flīžu sienu gleznojumus, no apbrīnas var zaudēt valodu. Ieraudzīsi vairāk nekā 20000 flīzes, kur atspoguļoti dažādi vēsturiski notikumi, tostarp Seutas iekarošana un Arcos de Valdevez (Arkuša du Valdevušā) notikušās kaujas atainojumu.

Satiecies ar vietējiem ne tik greznajārosīgajā Mercado do Bolhão (tirgus placī), kur jautāt pārdevējam pēc kastaņiem, svaigiem dārzeņiem vai astoņkāja nav nekas neparasts. Iegādājies kādu pikantu portugāļu desu vai pamēģini francesinha – (īpašo Portugāles sviestmaizi) - sviestmaizi ar šķiņķi, liellopu gaļu un sieru.

 

Ko vēl var redzēt un darīt Portu apkaimē?

Tikai 45 minūšu brauciena attālumā uz dienvidiem no Portu ir Aveiru pilsēta. Pilsēta ar pastkartītes cienīgiem skatiem, dēvēta arī par "Portugāles Venēciju" savas kanālu sistēmas dēļ. Iesakām likt lietā fotoaparātu, lai iemūžinātu krāsaini apgleznotās Moliceiro gondolas un jūgendstila ēkas.

Aptuveni 100 kilometru attālumā no Portu slēpjas, pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļautā, Douru ieleja, kas atpazīstama ar savu skaisto apkārtni un ieņem nozīmīgu vietu Portugāles vīna industrijā. Izbaudi skaisto skatu uz upi!

Noteikti apmeklē kādu no Portugāles villām/vīna darītavām - quintas ( villām ar vīna darītavām), kas izvietotas nelielajos ciematiņos, kā arī atceries nofotografēt unikālās rabelo laivas, ko agrāk izmantoja, lai nogādātu vīnu uz netālajiem vīna pagrabiem.

Stundas brauciena attālumā no Portu atrodas Braga. Vieta, kas ir slavena ar savām daudzajām baznīcām, tostarp Santuario do Bom Jesus do Monte jeb (Labā Jēzus svētnīcu), kur būs jāpievar pamatīgs kāpiens, lai sasniegtu katedrāli.

Iesakām apmeklētNoteikti uzmeklē arī Bragas apslēpto dārgumu – - ­Livraria Céntisima Página. Tā ir grāmatnīca, kas vienlaikus ir neliela kafejnīciņa un mākslas galerija ar skatu uz ļoti skaistu dārzu.