Wynajem samochodu w Niemczech

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Najpopularniejsze miejsca wynajmu samochodu
Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"

Najpopularniejsze lokalizacje w Niemcy

Niemcy to europejska potęga, która jest główną siłą jeśli chodzi o kontynentalną ekonomię, politykę i przemysł. Kraj tętniących życiem miast i trudniących się produkcją drewna wiosek – trudno wybrać kilka największych atrakcji turystycznych i miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Niemcy to rozległe i zróżnicowane pod wieloma względami państwo, które ma naprawdę wiele do zaoferowania: światowej klasy muzea, pełne życia festiwale, najlepsze na świecie piwo i piękne krajobrazy nadmorskich równin, terenów alpejskich i gęstych lasów.

Rys historyczny

Niemcy mają niezwykle chaotyczną przeszłość – przez wieki tutejsze terytoria, księstwa, państwa i wolne miasta rządzone były przez władców różnych kultur.

Wojny pomiędzy niemieckimi rodami szlacheckimi, rzymska i francuska okupacja, panowanie pruskie czy Traktat Wersalski – wszystkie te zdarzenia ukształtowały państwo, które wiele razy było w jakiś sposób ograniczane, jednak rozwinęło się pomimo tego. W rezultacie powstał kraj pełen wspaniałych królewskich pałaców, godnych podziwu zamków, wyjątkowych muzeów i przepięknej architektury.

Po II wojnie światowej, Niemcy zostały rozdzielone na dwa państwa, które zjednoczyły się ponownie, po dojściu do porozumienia pomiędzy Niemcami Wschodnimi i Zachodnimi. Po upadku Muru Berlińskiego, Niemcy coraz częściej odciskają swoje polityczne i ekonomiczne znaczenie w Europie.

Kiedy się wybrać?

Najpopularniejszym czasem na odwiedzenie Niemiec są lipiec i sierpień – miesiące, podczas których większość ośrodków turystycznych będzie dość mocno zatłoczonych. Turyści chcą jak najlepiej wykorzystać długie letnie dni, więc przed przyjazdem w sezonie, zawsze dokonaj wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Maj, czerwiec, wrzesień i wczesny październik to również dobre miesiące do odwiedzenia Niemiec. Pogoda jest wówczas przyjemna, a ludzi zdecydowanie mniej, co pozwala uniknąć stresu związanego z podróżowanie. Pamiętaj jednak, że podczas Oktoberfestu, w Monachium konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja – i to z dużym wyprzedzeniem.

W miesiącach zimowych, wiele hoteli oraz atrakcji, takich jak na przykład pałace czy zamki, pozostaje zamkniętych. Aby się nie zawieść, najlepiej sprawdzić godziny otwarcia poszczególnych miejsc. Zimowe dnie są krótkie, pamiętaj o tym podczas planowania pobytu – jak najlepiej wykorzystaj światło dzienne, w tym na przejazdy na długich dystansach.

Przemieszczanie się

Niemcy są znane ze swojej skuteczności, dotyczy to również transport kolejowego, autobusów i promów. Znajdują się tu również duże lotniska, takie jak to we Frankfurcie, będące jednym z największych węzłów lotniczych w Europie.

Pociągi zazwyczaj odjeżdżają o czasie, jeśli więc masz tendencję do spóźniania się, raczej odpuść sobie ten sposób przemieszczania się! Standardowe taryfy kolejowe są dość drogie, będziesz więc musiał wyszukać tanich połączeń, zasadniczo jednak najlepsze okazje trafią się zapewne tym, którzy dokonają rezerwacji z dość znacznym wyprzedzeniem.

Wynajem samochodu jest świetnym pomysłem, jako że Niemcy posiadają bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg. Nie bez znaczenia jest tu również obecność słynnych Autobahn (autostrad), za których użytkowanie nie są pobierane żadne opłaty. Tankuj najlepiej poza stacjami na autostradach, gdzie paliwo jest odpowiednio droższe. Zalecamy płacić gotówką – na wypadek gdyby międzynarodowe karty debetowe czy kredytowe, nie były obsługiwane na mniejszych, prowincjonalnych stacjach.

Miejscowa ludność

Niemcy są znani jako osoby dość trudno dostępne. Zapewniamy jednak, że gdziekolwiek byś nie był, spotkasz miejscową ludność! W Lipsku możesz cieszyć się sztuką i kulturą, między innymi w takich miejscach jak Muzeum Bacha czy oglądając występ w lipskiej Operze lub Hali Koncertowej Gewandhaus.

Znajdź miejsce w tradycyjnej kneipen (tawernie) gdzie będziesz mógł napić się niemieckiego lagera i spróbować spätzle (niemieckiego makaronu).

Rozgrzej swoje strumy głosowe przed wykonaniem w Monachium utworu do akompaniamentu instrumentów dętych. Piękna stolica Bawarii stanowi także bramę otwierającą się na Alpy oraz jest miejscem, w którym odbywa się słynny na całym świecie Oktoberfest.

Kultura i zwyczaje

Niemcy są zróżnicowane jeśli chodzi o zwyczaje, jednocześnie kultura jest tu dość mocno zakorzeniona. Możesz się zdziwić jak wiele zachodnich zwyczajów, związanych na przykład z Wielkanocą czy świętami Bożego Narodzenia, pochodzi z Niemiec – mowa tu m.in. o poszukiwaniu wielkanocnych jajek, pierniku czy kalendarzu adwentowym.

Tradycyjny strój niemiecki, również jest dość rozpoznawalny w świecie. Jako przykład posłużyć tu mogą lederhosy (skórzane krótkie spodenki) i dirndle (charakterystyczne sukienki z fartuszkiem). Niemcy mają również bogatą historię muzyki, pochodziło stąd wielu wspaniałych kompozytorów i artystów muzyki ludowej.

Na krajobraz Niemiec niewątpliwy wpływ miały żywność i rolnictwo – długie zimy i krótkie okresy zbiorów sprawiły, że Niemcy skupiły się głownie na uprawie zbóż (pszenicy, chmielu i jęczmienia) co jest widoczne do dziś, szczególnie w wielowiekowej tradycji warzenia piwa.

 

Najpopularniejsze samochody

 • Lotniska w Niemcy
 • Miasta w Niemcy
{{ activeGroup }}
{{ activeGroup }}