Wynajem samochodu w Berlin, Niemczech

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."

Berlin jest stolicą i jednocześnie największym miastem w Niemczech. Odwiedzający przyjeżdżają tu zarówno ze względów ekonomicznych jak i politycznych i turystycznych.

Jest to główna siedziba niemieckiego rządu i miejsce podejmowania finansowych decyzji, jednak pod dyplomatycznym płaszczykiem kryje się imprezowe miasto, cieszące się powodzeniem wśród turystów, przyjeżdżających tu dla sztuki, muzyki i życia nocnego, które trudno znaleźć gdzie indziej w Europie.

Działające na wyobraźnię zabytki, interesujące muzea i zróżnicowana kuchnia sprawią, że na pewno będziesz chciał uwzględnić to cudowne miasto w swoich wakacyjnych planach.

Co warto zobaczyć?

Dołącz do turystów robiących sobie zdjęcia przy głównej atrakcji Berlina – wielokolumnowej Bramie Brandenburskiej, która szczęśliwie przetrwała bombardowania podczas światowych wojen. Po upadku Muru Berlińskiego brama stała się symbolem pokoju.

Mur Berliński jest główną historyczną atrakcją Berlina – budowla była znana jako granica oddzielająca komunistyczne Niemcy Wschodnie od Niemiec Zachodnich. Do dziś zachowały się jedynie niewielkie fragmenty muru. Wciąż można jednak zobaczyć szereg miejsc upamiętniających jego istnienie, m.in. Pomnik Ofiar Muru znajdujący się na południe od Reichstagu, na wschodnim krańcu Scheidemannstrasse. Odszukaj Galerię Strony Wschodniej, która ma długość 1,3 km i znajduje się na Mühlenstraße pomiędzy dzielnicami Friedrichshain i Kreuzberg. Ta część muru została oddana pod opiekę 150 artystom, którzy namalowali tu swoje dzieła.

Kopuła wieńcząca budynek Reichstagu to widok dobrze znany w Niemczech. Spiralne schody w szklanej kopule na szczycie dachu mają do zaoferowania wspaniałe widoki na miasto. Budynek rządu możesz zwiedzić za darmo, jednak konieczna jest dużo wcześniejsza rezerwacja biletów przez Internet.

Najciekawsze aktywności

Przeznacz nieco czasu na zwiedzenie Wyspy Muzeów, kompleksu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, na który to kompleks składa się pięć unikalnych muzeów, m.in. Altes Museum (Stare Muzeum), ), Alte Nationalgalerie (Stara Galeria Narodowa) oraz nasze ulubione, najczęściej odwiedzane muzeum w Berlinie – Muzeum Pergamońskie.

Wybierz się również na Plac Poczdamski – możesz zanurzyć się tutaj w życiu Berlina, wśród wysokich nowoczesnych budynków, sklepów, barów i restauracji. Plac jest głównym punktem przesiadkowym w mieście, w związku z czym bardzo łatwo tu dotrzeć transportem publicznym. Tu również znajdują się pozostałości Muru Berlińskiego.

Od późnego listopada, na jednym z świątecznych jarmarków będziesz mógł kupić biżuterię, drewniane zabawki, porcelanę czy niemieckie zegary. Jarmarki znajdują się w różnych częściach miasta – w samym Berlinie jest ich około 50. Jeden z największych usytuowany jest w Gendarmenmarkt, a inny niedaleko Bramy Brandenburskiej na Unter Den Linden. Przeglądaj stragany i ciesz się pysznym piernikiem i jabłkowym winem musującym.

Okoliczne atrakcje

40 minut od Berlina znajduje się Poczdam, który stanowił rezydencję królów pruskich i cesarzy niemieckich, aż do roku 1918. W Poczdamie znajdują się piękne jeziora i zespół parkowo-pałacowy Sanssouci, największy zabytek dziedzictwa narodowego w Niemczech.

Spreewald (Szprowski Las) to sygnowany przez UNESCO rezerwat biosfery. Najlepiej dotrzeć tu samochodem, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się widokami podczas jazdy. Miejsce położone jest 100 km na południowy wschód od Berlina. Malowniczą okolicę, bogatą w kanały, rzeki i podmokłe tereny możesz podziwiać podczas wycieczki drewnianą łodzią płaskodenną albo w czasie pikniku, który możesz urządzić sobie na brzegu jednej z tutejszych rzek.

 

Najlepsze oferty wynajmu samochodów w Berlin