Wynajem samochodu w Hamburg, Niemczech

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"

Hamburg to drugie, po Berlinie, największe miasto w Niemczech. Pełni ono funkcję ważnego połączenia pomiędzy morzem, a niemiecką wewnątrzkrajową siecią dróg wodnych oraz kilkoma wyspami, takimi jak Scharhörn czy Neuwerk, u ujścia rzeki Łaby.

Oprócz tego, że miasto stanowi ważny punkt transportowy i posiada wolny port, który pozwala na przepływ towarów bez pobierania cła, Hamburg jest też ważnym kulturalnym i komercyjnym punktem na mapie Niemiec. Znajduje się tu wiele atrakcji, takich jak wspaniałe galerie sztuki, położone nad kanałem restauracje i malownicze parki.

Co warto zobaczyć?

Doskonałą atrakcją dla całej rodziny jest Park Miniatur. W tym imponującym miejscu znajduje się największy na świecie zbiór modeli związanych z koleją. Prawie 900 modeli pociągów jeżdżących w strefach tematycznych, takich jak niemieckie miasta, Szwajcaria, austriackie Alpy, USA i Skandynawia. Będziesz zaskoczony dokładnością z jaką oddano tu świat w miniaturze – zobaczysz jasne światła LasVegas, narciarzy w austriackich Alpach i malusieńkie lotnisko wyposażone nawet w miejsce do kołowania samolotów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco o sztuce, koniecznie musisz odwiedzić hamburską Kunsthalle, jedną z najważniejszych galerii sztuki w Niemczech. Rozciąga się ona w trzech osobnych, ale połączonych ze sobą, budynkach umiejscowionych na Glockengiesserwall. Cała wystawa jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki czemu wszyscy turyści mogą podziwiać dzieła pochodzące z czasów od XIV do XIX wieku wchodzące w skład kolekcji malarstwa flamandzkiego, niemieckiego czy francuskiego jak również przykłady sztuki współczesnej. Przejrzyj piękne książki w miejscowej księgarni, a następnie udaj się na posiłek do nadbrzeżnej kawiarni z tarasem skierowanym w stronę jeziora.

Hamburg charakteryzuje się dużą ilością terenów zielonych, jednak miejscem, które musisz odwiedzić koniecznie jest Wallringpark. Jest to połączenie 4 różnych parków – Wielkiego Parku Wallanlagen, Małego Parku Wallanlagen, ogrodu kwiatowego Plantgen und Blomen oraz Starego Ogrodu Botanicznego. Te dobrze utrzymane parki, mają do zaoferowania szklarnie, jeziora do jazdy na łyżwach, place zabaw i największy ogród japoński w Europie. Wskocz do miniaturowej kolejki, która jeździ pomiędzy poszczególnymi parkami, a latem (od czerwca do sierpnia) weź ze sobą koc i rozłóż się wygodnie w Planten und Blomen, gdzie usytuowana jest scena, na której odbywają się darmowe nocne koncerty.

Najciekawsze aktywności

Ubierz wygodne buty i urządź sobie przechadzkę wokół Hamburger Haften (Port Hamburga). Jego teren ma 100 km kwadratowych, ciężko będzie Ci więc odkryć całą tutejszą przestrzeń. Możesz zwiedzać podróżując łodzią albo urządzić sobie pieszą wycieczkę, która obejmie starą Dzielnicę Magazynową, wypełnioną tradycyjnymi budynkami z czerwonej cegły.

Chłoń atmosferę miejsca wokół Wewnętrznego Alster (Binnenalster) i Zewnętrznego Alster (Aussenalster), dwóch sztucznych jezior otoczonych parkami i ogrodami oraz połączonych z rzekami Alster i Łabą. Zapewne spodoba Ci się, zlokalizowany w centralnej części, passagens (teren deptaków). Znajdź kawiarnię, aby móc spędzić nieco czasu w Jungfernstieg, albo idź na zakupy do jednego z butików Pöseldorfu. Jeśli odwiedzasz Hamburg we wrześniu, nie przegap corocznej Alstervergnügen – ulicznej fety, podczas której wokół jezior urządzane są liczne zabawy i atrakcje.

Okoliczne atrakcje

Oddalając się 30 minut od Hamburga, dotrzesz do Schloss Ahrensburg (Zamku Ahrensburg), pięknego XIV-wiecznego renesansowego zamku łączonego z dworem. Budynek otoczony jest przez niewielką fosę i park – to doskonałe miejsce na krótki wypad z Hamburga. Co więcej, często urządza się tu koncerty opery letniej oraz dni tematyczne, podczas których można spotkać przebranych aktorów.

Jedyne 40 kilometrów od miasta zaczyna się niespotykany teren krajobrazowy – Pustać Lüneburska. Urządź sobie wycieczkę wśród lesistych terenów, albo wśród łąk pokrytych fioletowymi wrzosami podczas jesiennych miesięcy. Możesz też odwiedzić starożytną Skałę Siedmiu Domów – 5 megalitycznych grobowców datowanych na 2500 r. p.n.e. Najlepiej przyjechać tu własnym samochodem, jako że teren jest bardzo rozległy. Jeśli zaś atrakcje natury nie robią na Tobie wrażenia, wokół znajduje się wiele rodzinnych tematycznych parków rozrywki, takich jak park ptaków w Walsrode, Serengeti Park w Hodenhagen czy wesołe miasteczko Heide Park w Soltau.