Wynajem samochodu w Kolonia, Niemczech

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"

Kolonia (Köln) jest czwartym co do wielkości miastem w Niemczech. W ciekawy sposób łączy tradycję z nowoczesnością.

Miasto zostało doskonale odrestaurowane po II wojnie światowej. Ta tętniąca życiem metropolia, położona jest nad Renem i stanowi główne centrum kulturalne kraju (znajduje się tutaj 36 muzeów i ponad 100 galerii). Raj dla piwoszy, miejsce pełne relaksacyjnych zielonych przestrzeni jak na przykład Park Reński i zabawowe miasto – szczególnie w listopadzie, kiedy zaczyna się Koloński Karnawał.

Co warto zobaczyć?

Pierwszym miejscem, do którego powinieneś się udać po przybyciu do pięknej Kolonii jest słynna katedra – Kölner Dom. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Niemczech i jednocześnie zachwycający przykład gotyckiej architektury. Budynek charakteryzuje się strzelistymi wieżami oraz pięknymi witrażami okiennymi. Koniecznie zobacz znajdujący się tutaj Relikwiarz Trzech Króli. Wierzy się, że szczątki Trzech Mędrców od XIII wieku znajdują się w pozłacanym sarkofagu w katedrze. Jeśli czujesz się na siłach, urządź sobie wycieczkę 533 stopniami na szczyt Wieży Południowej i ciesz się panoramą miasta, na którą widok rozpościera się z tarasu widokowego.

Kolonia to istna kopalnia muzeów – znajduje się ich tutaj aż 36. Możesz wybierać spośród Muzeum Czekolady (doskonałe dla łasuchów), Muzeum Zapachu (raj dla wielbicieli perfum), Muzeum Ludwig (wspaniała kolekcja sztuki współczesnej) czy Muzeum Rzymsko-Germańskiego (muzeum archeologiczne, wybudowane na miejscu rzymskiej wioski, znajduje się tu mozaika z Dionizosem oraz eksponaty pochodzące ze starożytnego Rzymu).

Ogród Botaniczny w Kolonii usytuowany jest w dzielnicy Reihl – w północnej części miasta, niedaleko zachodniego brzegu Renu. Zasadzono tu ponad 10 000 gatunków kwiatów, roślin i drzew. Spędzenie czasu w parku może być doskonałą ucieczką od tłocznych ulic. Jeśli będziesz miał szczęście, możesz trafić na jeden z letnich koncertów w historycznym budynku Flory.

Najciekawsze aktywności

Jeśli chcesz zobaczyć główne atrakcje Kolonii z lotu ptaka, zaplanuj sobie przejażdżkę miejską kolejką linową. Została ona zaprojektowana w latach 50-tych zeszłego wieku, jako pierwsza kolejka linowa w Europie, a jej głównym zadaniem było transportowanie osób pomiędzy poszczególnymi brzegami Renu. Będziesz zachwycony widokiem jaki rozpościera się z góry na Stare Miasto i Katedrę. Zalecamy przejazd kolejką jedynie w jedną stronę – dzięki temu będziesz mógł pieszo wrócić do miejsca rozpoczynającego wycieczkę, odwiedzając przy tym miejscowe kawiarnie i sklepy.

Zatrzymaj się w jednej z kolonijnych kellers (piwiarni) i spróbuj słynnego lokalnego piwa Kölsh (piwo jasne). Będziesz mógł zobaczyć jak twój kufel napełnia się złocistym napojem prosto ze starej beczki. Koniecznie zamów też pieczonego prosiaka albo Himmel un Ääd (puree ziemniaczane z musem jabłkowym).

Wybierz się na rejs łodzią po Renie. Wycieczki po rzece płyną trasą uwzględniającą najważniejsze zabytki Starego Miasta, urocze mosty oraz starą wioskę rybacką – Rodenkirchen. Organizatora wycieczki będziesz mógł wybrać spośród firm cumujących przy Moście Hohenzollernów.

Okoliczne atrakcje

Pół godziny drogi od Kolonii znajduje się Bonn, miasto, w którym urodził się Ludwig van Beethoven. Możesz zobaczyć tu m.in. dom, w którym wielki kompozytor przyszedł na świat, starą siedzibę rządu (pochodzącą z czasów zanim rząd niemiecki został przeniesiony do Berlina po 1991) oraz wspaniałe wystawy w Muzeum Koenig, będącym muzeum historii naturalnej.

Dusseldorf to równie ciekawe miasto, które warto odwiedzić będąc w Kolonii. Położone jest 40 minut od tej miejscowości. Zrób użytek ze swojej karty kredytowej podczas zakupów na Konigsalle, albo urządź sobie wycieczkę do MedienHArfen, gdzie będziesz mógł cieszyć wzrok nowoczesną architekturą, a także dobrze zjeść w nadbrzeżnej restauracji.