Wynajem samochodu w Stuttgart, Niemczech

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"

Stuttgart to szóste co do wielkości miasto w Niemczech. Stuttgart to kolebka szybkiej motoryzacji (rodzinne miasto Porsche i Mercedesa), piękna natura, designerska moda oraz szeroki wybór oferty kulturalnej.

Pod płaszczykiem Stuttgartu kryją się weinstubes (winiarnie) wypełnione businessmanami i turystami, place królewskie z fontannami oraz przepyszne jedzenie – czego przykładem mogą być niemieckie ciasta i sycące gulasze.

Co warto zobaczyć?

Schlossplatz (Plac Zamkowy) znajduje się w samym sercu Stuttgartu i jest doskonałym miejscem do tego, aby się nieco przejść lub rozsiąść wygodnie jedząc lody. Znajdziesz tu Ogród Pałacowy (Zamkowy? – castle garden), słynący na całym świece balet i Operę. Jak widać, miłośnicy kultury nie mogą nie uwzględnić Stuttgartu na mapie swojej podróży.

Fani motoryzacji powinni zarezerwować sobie nieco czasu na zawiedzenie Muzeum Mercedesa oraz Muzeum Porsche. Oba znajdują się blisko byłych fabryk samochodów. Ciesz się historią i wystawami, na których zobaczysz zarówno zabytkowe jak i współczesne samochody. Oba budynki zostały zaprojektowane w nowoczesnym stylu i już same w sobie zadziwiają odwiedzających.

Usytuowane w północnym Stuttgarcie ZOO Wilhelma i Ogród Botaniczny zostały wybudowane jako pałac królewski dla Williama I. Dziś pełnią funkcję zapierających dech w piersiach atrakcji związanych z naturą – znajduje się tu ponad 9000 zwierząt. Możesz zobaczyć tu akwarium z krokodylami i egzotycznymi rybami, wybieg dla niedźwiedzi oraz szklarnię imitującą klimat Puszczy Amazońskiej, a to oczywiście nie wszystko. Flora reprezentowana jest zaś przez kolekcję przepięknych storczyków czy gigantyczne lilie wodne pływające po jeziorze wśród mauretańskich budynków.

Najciekawsze aktywności

W południowo-zachodniej części miasta znajduje się 343-metrowe wzgórze Karlshöhe, na którego szczyt można się wspiąć, wędrując między winnicami. Podczas cieplejszych miesięcy, na Karlshöhe znajdują się przyjemne ogródki piwne, z których można podziwiać zachód słońca nad Stuttgartem. Na szczyt najlepiej wejść po schodach the Willy-Reichert-Staffel. Nie zapomnij kupić sobie Quarktaschen (sernika), który umili Ci pobyt na górze.

Zarezerwuj stolik w Café Bar Oben, usytuowanej 147 metrów nad ziemią, w Fernsehturm. Fernsehturm to pierwsza na świecie żelbetonowa wieża telewizyjna. Możesz napić się tu koktajlu, czytając przy tym przyklejone do okien napisy, informujące o tym w jakiej odległości znajdują się największe miasta świata. Widok rozpościera się na Stuttgart, Dolinę Neckar i jej winiarnie oraz na Czarny Las.

Kup bilet na występ jednej z miejskich grup teatralnych, które związane są z stuttgarcką operą, stuttgarckim baletem oraz stuttgarckim teatrem. Co dość ciekawe, budynek Opery był jednym z niewielu miejsc koncertowych, które nie ucierpiały zbytnio podczas bombardowań Niemiec w czasie II wojny światowej.

Okoliczne atrakcje

Zaplanuj szybką wycieczkę do, położonego niedaleko Stuttgartu, Ludwigsburga – z odrobiną szczęścia na obiad będziesz już z powrotem. Główną atrakcją jest tu XVIII-wieczny Residenzschloss (Pałac Ludwigsburg), w którym na suficie znajdują się przepiękne freski. W ogrodach odbywają się występy operowe oraz coroczny festiwal dyni. Jeśli zaś majestatycznie miejsca nie są dla Ciebie, pojedź na Marktplatz na kawę, albo wynajmij łódkę i popływaj sobie po jeziorze w Schloss Monrepos.

Esslingen lub Esslingen am Neckar, to urocze miasteczko znajdujące się około 20 minut jazdy na południowy-wschód od Stuttgartu. Położone jest nad rzeką Neckar. To naprawdę malownicze miejsce, któremu uroku dodają domy wykonane z muru pruskiego. Nie zapomnij skosztować produkowanego lokalnie szampana Kessler. Jeśli zaś odwiedzasz miasto w czasie świąt, koniecznie udaj się na rynek, gdzie panuje wówczas niezapomniana atmosfera, a straganiarze przebrani są w średniowieczne stroje.

Jadąc 30 km na południe od Stuttgartu, łatwo dotrzeć do miejscowości Tybinga. Jest to miasto uniwersyteckie, dzięki czemu ceny są tu bardzo przyjazne dla portfela – tanie są zarówno posiłki w restauracjach, napoje w barach jak i towary dostępne w sklepach. Po odrobinę kultury warto udać się do Zamku Hohentübingen, który obecnie jest częścią uniwersytetu i Klasztoru Cystersów.