Auto noma Ankarā, Turcija

Labākie auto nomas piedāvājumi no vietējiem nomas uzņēmumiem

Kāpēc izvēlēties RentMama?
 • Draudzīgas cenas
 • Godīga cenu politika
 • Elastīgi darba laiki
 • Izdevīgāk jaunajiem autovadītājiem
 • Lieto tieši to modeli, ko izvēlējies
 • Bezmaksas rezervāciju atcelšana
 • Personisks klientu atbalsts
 • Mēs par jums rūpējamies
 • Pārbaudīti un uzticami iznomātāji
Ko cilvēki saka?
 • Small_kristofsblaus
  Kristofs Blaus
  Creo Mobi
  "3 vārdos - strādāja baigi cool. Patīk!"
 • Small_ilze_vilskerste_m
  Ilze Vilšķērste
  SIA Motiacilla
  "RentMama ir kā dāvana! Es jau divas reizes izmantoju jūsu pakalpojumus, un abas reizes dabūju tieši tādu auto, kādu vēlējos."
 • Small_carrent
  Carrent.lv
  Auto nomas uzņēmums
  "Ir prieks sastrādāties ar partneriem, kuri veiksmīgi realizē savas biznesa idejas, vienlaicīgi ņemot vērā gan klientu vēlmes, gan arī partneru rūpes."

Ankara ir rosīga metropole, Turcijas galvaspilsēta un iedzīvotāju skaita ziņā otra lielākā Turcijas pilsēta uzreiz pēc Stambulas.

Lai gan Ankaru bieži vien aizēno Stambula, arī šī pilsēta ir ievērības cienīgs tūrisma galamērķis. Tā ir mājvieta tūkstošiem studentu, ārzemju diplomātiem un vēstniecību darbiniekiem, citiem vārdiem – lieliska vieta, kas ir vēstures un modernās mākslas, izsmalcinātu restorānu un trakulīgas nakts dzīves mikslis.

Ko ir vērts redzēt?

Anitkabir (Atatürka mauzolejs) atrodas Ankaras centrā, pašā kalna galā, un Turcijā ir slavens, jo simbolizē Turcijas Republiku. Pat, ja nepārzini Turcijas vēstures gaitas, noteikti vajadzētu atvēlēt laiku, lai apskatītu šo vēsturiski nozīmīgo vietu. Tās iekšienē atrodas mauzolejs ar valsts dibinātāju mirstīgajām atliekām un Anitkabir muzejs, kurā aplūkojama ekspozīcija ar valdnieku apģērbu, dažādiem dokumentiem, personīgām lietām, dāvanām un artefaktiem no Dardaneļu kaujas.

Ieklausies lūgšanu dziesmās, kamēr stāvi Kocatepe mošejas ārpusē. Tā ir lielākā Ankaras mošeja un tajā var satilpt līdz pat 10 000 lūdzēju. Kad lūgšanu laiks ir beidzies un tiek atļauti apmeklējumi, iesakām izpētīt mošejas iekšieni, aplūkot tās skaistās osmaņu islāma arhitektūras iezīmes un dekoratīvās vitrāžas, kā arī mozaīkas un milzīgo lustru pašā centrā.

Uzbrauc ar liftu Atakule tornī, lai nonāktu skatu vērošanas terasē. Šis tornis, kas ir viens no zināmākajiem Ankaras apskates objektiem, tas ir apmēram 125 m augsts, un no tā rotējošā restorāna vai terases paveras brīnišķīgs skats uz pilsētas panorāmu.

Ko darīt?

Izpēti Hisar (Ankaras citadele), kur varēsi pārliecināties par nocietinājumu stratēģisko lomu, aplūkojot Ankara Kalesi (Ankaras pils). Pils mūrus sadala 42 torņi, elpu aizraujošs skats paveras tieši no osmaņu torņa pakājes, taču vajag uzmanīties, jo mūriem pārsvarā margu nav. Lai nebūtu jācīnās ar nogurdinošo kāpienu līdz citadelei, iesakām izmantot taksometru no Ulus pilsētas. Tās apkārtne ir bruģakmens un šauro ieliņu ieskauta, tuvumā atrodas vairāki mazi namiņi, kas ir pārveidoti par restorāniem, kuros pēc pils apskatīšanas varēsi kārtīgi paēst.

Vēstures un arheoloģijas cienītājiem iesakām apmeklēt Ankaras pilij blakus esošo Anatolijas civilizācijas muzeju. Muzejā varēsi aplūkot ekspozīciju, kas veltīta dažādiem hronoloģiskā kārtība izkārtotiem vēsturiskiem atradumiem no paleolīta, neolīta un romiešu laikiem, piemēram, akmens plāksnes, koka mēbeles, terakotas māla urnas un statujas. Iesakām ierasties ātrāk, lai izvairītos no lielā tūristu grupu pieplūduma.

Turcija ir valsts, kur ēdieni un dzērieni ir liela vērtība. Nepalaid garām iespēju pamieloties ar garšīgiem turku ēdieniem, piemēram sigara börek (sacepta maizīte, kas pildīta ar sieru) vai döner kebap (kebaba veids), kas visā Turcijā atpazīstams pēc skata – lieli, dažādas gaļas blāķi rotē ap vertikālu asi, kamēr no to sāniem nogriež gaļu. Ankarā garšīgus ēdienus var nobaudīt arī pie pārtikas tirdzniecības furgoniem, kas novietoti netālu no Bilkent Universitātes.

Ko vēl var redzēt un darīt Ankaras apkaimē

Pavadi laiku pie dabas krūts Soguksu dabasparkā, kas atrodas 70 km attālumā uz ziemeļiem no Ankaras. Šī brīnišķīgā vieta ir dzīvotne daudziem dzīvniekiem un augiem, turklāt lieliski piemērota, lai dotos pārgājienā vai izbraucienā ar riteni. Izbaudi pastaigu pa mežu un pēc tam dodies uz netālu esošo Kizilcahamam pilsētu, kas ir atpazīstama savu karsto avotu dēļ.

Tā kā tuvumā nav nekāda sabiedriskā transporta, izvēlies privāto automobili, lai dotos dienvidrietumu virzienā no Ankaras uz netālo, arheoloģiskajiem atradumiem bagāto, Gordion apgabalu. Šajā vietā ik pa laikam uziesi kādas kapenes, galvenokārt Karaļa Midas kapenes un nelielo, bet informācijas bagāto Gordion muzeju, kurā aplūkojumi dažādi bronzas un frigiešu laikmeta atradumi, piemēram, dzelzs un keramikas izstrādājumi, un apbedīšanas zārki.