Auto noma Turcijā

Labākie auto nomas piedāvājumi no vietējiem nomas uzņēmumiem

Top car rental locations
Why choose RentMama?
 • Draudzīgas cenas
 • Godīga cenu politika
 • Elastīgi darba laiki
 • Izdevīgāk jaunajiem autovadītājiem
 • Lieto tieši to modeli, ko izvēlējies
 • Bezmaksas rezervāciju atcelšana
 • Personisks klientu atbalsts
 • Mēs par jums rūpējamies
 • Pārbaudīti un uzticami iznomātāji
What are People Saying
 • Small_ilze_vilskerste_m
  Ilze Vilšķērste
  SIA Motiacilla
  "RentMama ir kā dāvana! Es jau divas reizes izmantoju jūsu pakalpojumus, un abas reizes dabūju tieši tādu auto, kādu vēlējos."
 • Small_carrent
  Carrent.lv
  Auto nomas uzņēmums
  "Ir prieks sastrādāties ar partneriem, kuri veiksmīgi realizē savas biznesa idejas, vienlaicīgi ņemot vērā gan klientu vēlmes, gan arī partneru rūpes."
 • Small_kristofsblaus
  Kristofs Blaus
  Creo Mobi
  "3 vārdos - strādāja baigi cool. Patīk!"

Most popular locations in Turcija

Turcija atrodas Vidusjūras ziemeļaustrumos, Eiropas dienvidaustrumos un Āzijas dienvidrietumos. Tā ir valsts ar bagātīgu kultūru, un tā šķērso divus kontinentus, un ikvienu atbraucēju tā pārsteidz ar sava reliģiskā mantojuma, draudzīgo cilvēku, gleznaino skatu un arheoloģisko drupu piesātināto kokteili.

Izbrauciens pa Bosfora jūras šaurumu, lai aplūkotu Stambulas lielos kupolus un mineretus vai lidojums ar gaisa balonu pār Kapadokijas alām, vai pelde tirkīzzilajos ūdeņos kādā no Egejas jūras kūrortiem – lai ko arī neizvēlētos, Turcija spēs iekarot ikvienu sirdi.

Neliels ieskats vēsturē

Turcija savas pastāvēšanas laikā ir veikusi lielus iekarojumus, un valsts pati ir pārcietusi pilsoņu karus un IndoEiropas hetu, līdiešu un citu tautu okupāciju.

Agrāk šajā vietā atradās Romas impērijas centrs, kad imperators Konstantīns koncentrēja visu impēriju Konstantinopolē, mūsdienu Stambulā. Pēc tam šajā vietā izveidojās Bizantijas impērija, pēc kā nāca 600 gadi Osmaņu impērijas varā, tās ietekmē attīstījās literatūra, māksla un arhitektūra.

Zīda ceļa, kas savienoja Eiropu ar Āziju, pēdējā posmā daudzi tirgotāji un ceļotāji nolēma atstāt Turcijai piemiņu no sevis, kas mūsdienās saglabājusies mākslas, tradīciju, arheoloģisku drupu veidā un ir jūtama arī mūsdienās, ikdienas ritējumā.

Kad uz turieni doties?

Turcijas mērenā Vidusjūras klimata galvenais faktors ir tās ģeogrāfiskā atrašanās vieta, taču ir jūtama arī kalnu klātbūtne, kas ir iemesls tam, ka dažādos apgabalos klimats atšķiras. Būtībā – piejūras reģionā valda maigs klimats, taču iekšzemē novērojamas svelmainas vasaras un skarbas ziemas.

Pavasaris (no aprīļa līdz maijam) un rudens (septembris – oktobris) ir paši labākie brīži, lai dotos uz Turciju, it īpaši Stambulu un Egejas un Vidusjūras piekrasti, jo laikapstākļi tam ir ideāli piemēroti. Pati lielākā tūristu rosība parasti manāma laikā no jūnija vidus līdz septembra sākumam, tas ir laiks, kad tiek paceltas cenas, un piekrastes kūrorti ir pārpildīti.

Iesakām paturēt prātā, ka Turcijas austrumos jūtamas ekstremālas laikapstākļu svārstības – jūlijā un augustā temperatūra ir ļoti augsta, taču, sākot ar oktobri, iestājas stindzinošs aukstums, un sniega dēļ ceļi tiek slēgti.
Viens no Turcijas lielākajiem trumpjiem ir nepārspējamā augu daudzveidība, vienalga kurā laikā valsti apmeklē. Turcijā sastopamas vairāk nekā 3000 augu sugas, kas sastopamas tikai noteiktos ģeogrāfiskos apgabalos, tāpat redzami skujkoki, tropu palmas, tabaka, sastādītas bumbieres, ķirškoki un lazdas.

Pārvietošanās

Turcija ir milzīga valsts, kurā pieejamas dažādas transporta iespējas, sākot no autobusiem, vilcieniem, prāmjiem līdz pat noīrētiem automobiļiem, riteņiem un lidmašīnām.

Turciju ar tās kaimiņvalstīm savieno labi pārdomātas autobusu un dzelzceļu līnijas, taču iesakām uzmanīties, jo robežu šķērsošanas dēļ, braucot ar sabiedrisko transportu, brauciens var ieilgt dažādu formalitāšu dēļ, tāpat jārēķinās, ka notiek pasažieru somu pārbaude. Pirms tam izpēti kustības grafiku, jo restorāna vagons vai ēdienu ratiņi Turcijas sabiedriskajā transportā ir ļoti reti. Valsts iekšienē autobusi veic starppilsētu pārbraucienus, taču īsākiem braucieniem izvēlies dolmus, kas pārvadā vietējos iedzīvotājus, tūristus un reizēm pat mājlopus. Protams, var arī doties izbraucienā ar prāmi vai iemēģināt hidroplānu.

Auto noma ir lieliska izvēle spontānam ceļojumam. Ceļi ir ļoti labas kvalitātes, turklāt ceļu nodevu un maksas lielceļus varēsi apmaksāt, izmantojot speciālu, vējstiklam piestiprinātu mikročipu, tāpēc iesakām noskaidrot, vai tas ietilpst auto nomas piedāvājumā. Iesakām laicīgi pieteikt GPS navigācijas ierīci, kas palīdzēs labāk orientēties pilsētā. Liec aiz auss – noteiktās dienās, piemēram, piektdienās turki pārvietojās lielās grupās, jo tās ir musulmaņu lūgšanu dienas, tas nozīmē, ka būs saspringta satiksme, jo daudzi mēģinās nokļūt līdz mošejai.

Iepazīsti vietējos

Turki ir dāsni un labas dabas cilvēki. Pavēro viņu artikulētās sarunas uz ielu stūriem, pagaršo tirgū nopērkamos ēdienus vai atrodi jaunus draugus, kas lepojas ar savu valsti.

Satiecies ar vietējiem vienā no pasaules lielākajiem tirgiem – haotiskajā un krāsainajā Stambulas slēgtajā tirgū, kur varēsi pastaigāties zem lielajiem griestu kupoliem, redzēt gar sienām izliktos paklājus, daudzos garšvielu traukus un keramikas izstrādājumu kalnus.

Aplūko krāšņo osmaņu flīžu rotājumu “Zilajā mošejā”, ieklausoties kā lūgšanas atbalsojās tās pagalma stūros.
Apmeklē çay bahçesis (tējas namiņš), tur vari pavērot kā notiek bekgemona spēlēšana ūdenspīpju dūmu mutuļos.

Izcīni sev vietu pie galdiņa kādā no kebapçis (kebabu restorāns), lai nobaudītu gardo meze (turku pamatēdiens) un atspidzinies ar kādu glāzīti raki (alkoholisks dzēriens, kas darināts no vīnogām un anīsa sēklas).

Kultūra un tradīcijas

Turcija ir vieta, kur saplūst vairākas kultūras, tas redzams gan sabiedrības paražās, gan tradīcijās. Turku svarīgākās vērtības ir ģimene, ēdiens un reliģija.

Pastāv ļoti liela iespēja, ka kļūsi par liecinieku turku pirmslaulību rituālam, varbūt kāds tevi uzaicinās pievienoties uz tasi kafijas vai izskaidros gavēņa nozīmi Ramadāna laikā. Lai kad tiktu plānots ceļojums uz Turciju, visticamāk, redzējis šo daudzšķautņaino valsti, vēlēsies atgriezties.

 

 • Airports in Turcija
 • Cities in Turcija
{{ activeGroup }}
{{ activeGroup }}