Wynajem samochodu w Frankfurt, Niemczech

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"

Frankfurt to piąte co do wielkości miasto w Niemczech, które jest położone nad Mennem. Ośrodek ma duże znaczenie komercyjne i ekonomiczne, jako że znajduje się tutaj jeden z najważniejszych portów lotniczych Europy.

Frankfurt nie jest tak rozwinięty pod względem turystycznym, jak inne niemieckie miasta. Podróżujący powinni więc rozważyć przyjazd tutaj, jako możliwość ucieczki od tłumów, które tak łatwo spotkać w innych dużych niemieckich miejscowościach. Miasto warto dodać do swojej listy miejsc do zobaczenia, a to ze względu na jego doskonałe muzea i galerie, targi Messe Frankfurt ], możliwość zrobienia zakupów na ulicy Zeil oraz bardzo przyjemne tereny zielone.

Co warto zobaczyć?

Aby nieco zorientować się w okolicy, odwiedź na początek Altstadt (Stare Miasto), gdzie znajdziesz wiele frankfurckich atrakcji, takich jak Alte Nikolaikirche (Stary Kościół św. Mikołaja), Rathaus (Stary Ratusz) oraz Muzeum Historyczne. Po zwiedzaniu odpocznij trochę i, obserwując ulicznych artystów, spróbuj czegoś na ząb w jedne z wielu restauracji znajdujących się przy Placu Römerberg.

Poczuj zapach perfum z egzotycznych kwiatów w ogrodach botanicznych Palmengarten. Miejscu, w którym znajdują się 22 hektary tropikalnych i subtropikalnych gatunków roślin. Mający rękę do roślin goście docenią ogrodnicze dobra afrykańskiej sawanny, gatunki z lasów deszczowych ulokowane w Tropicarium oraz kwiaty i tropikalne krzewy, które zobaczą w Palmiarni.

Nie zapomnij odwiedzić drugiego najstarszego ZOO w Niemczech. Ogród zoologiczny we Frankfurcie jest domem dla ponad 4500 gatunków zwierząt. Odegrał on znaczącą rolę jeśli chodzi o wprowadzenie nowych standardów organizowania zwierzętom przestrzeni – to tutaj wykazano się inicjatywą likwidacji klatek i krat w zagrodach zwierząt, zastępując je fosami oraz cechami środowiska naturalnego dla poszczególnych gatunków. ZOO otwarte jest codziennie. Wystawa zwierząt zawiera Kocią Dżunglę, małpi las Borgori oraz ptaszarnie, w których ptaki mogą latać wolno.

Najciekawsze aktywności

Zarezerwuj sobie odpowiednią ilość czasu na odwiedzenie Museumsufer (Dzielnicy Muzeów), która usytuowana jest na południowym brzegu Mennu. Jak łatwo się domyślić, znajduje się tu wiele muzeów, takich ja na przykład Städel – doskonałe muzeum sztuki, Museum für Angewandte Kunst (Muzeum Sztuki Użytkowej) oraz Liebieghaus z wystawami rzeźby.

Spotkaj się z mieszkańcami miasta w jednym z tętniących życiem barów w dzielnicy Sachsenhausen, gdzie będziesz mógł napić się słynnego frankfurckiego Apfelwein (cydru).

Frankfurt to miejsce urodzenia jednego z największych niemieckich pisarzy – Johanna Wolfganga von Goethego (1749-1832). Koniecznie odwiedź więc Dom Goethego, który w pełni odbudowano, po tym jak został zniszczony podczas II wojny światowej. Znajdziesz tutaj dzieła malarskie, stare meble oraz, oczywiście, książki i doskonałą literaturę.

Okoliczne atrakcje

Jeśli lubisz bajki, to udaj się 25 km na wschód od Frankfurtu, do miasta Hanau, w którym urodzili się bracia Grimm, sławni autorzy wielu ukochanych przez wszystkich bajek. Zostali oni upamiętnieni pomnikiem, który postawiono tutaj zaraz przy Nowym Ratuszu. Do innych atrakcji miasta należą m.in. Schloss Philippsruhe (XVIII-wieczny barokowy pałac, w którym obecnie mieści się muzeum historyczne) oraz Alte Fasanerie (rezerwat przyrody, który będzie świetnym wyborem dla każdego, kto w słoneczny dzień chciałby spędzić czas z rodziną w niedalekim sąsiedztwie saren, wilków, łosiów i borsuków.

35 kilometrów od Frankfurtu znajduje się Darmstadt. Miejscowość, doskonale nadająca się na jednodniowe wypady. Możesz zwiedzić tu domy artystów, cerkiew prawosławną znajdującą się w Mathildenhöhe, a także gobeliny oraz zabytkowe wystawy Księstwa Hesji w znajdującym się w centrum Schossmuseum.