Wynajem samochodu w Monachium, Niemczech

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."

Monachium to trzecie co do wielkości miasto w Niemczech i jednocześnie stolica Bawarii. Miasto ulokowane jest nad rzeką Izarą.

Położone w niedalekiej odległości Alp Monachium charakteryzuje się bogactwem architektury, katedrami, ogródkami piwnymi, nietypowymi atrakcjami, takimi jak na przykład BMW Welt (Muzeum BMW) oraz Parkiem Olimpijskim, a także wieloma pięknymi parkami miejskimi, do których odwiedzenia szczerze zachęcamy.

Co warto zobaczyć?

Barokowy i rokokowy Schloss Nymphenburg (Pałac Nymphenburg) w zachodnim Monachium był niegdyś letnią rezydencją monarchów bawarskich. Pałac usytuowany jest 15 minut od centrum. Budynek wewnątrz zdobią liczne freski i gobeliny, a z zewnątrz otoczony jest zapierającymi dech w piersiach ogrodami. W obejściu znajdują się również muzeum historii naturalnej oraz warte sfotografowania fontanny. Nie zapomnij odwiedzić dworskich stajni, w których znajdują się zabytkowe powozy, ani zobaczyć portretów, które zdobią Salę Piękności.

Zobacz Niemców surfujących na prądach Eisbach w niezwykłym Englischer Garten (Ogrodzie Angielskim), a następnie rozsiądź się wygodnie ze smacznym lodem w ręku pod dorodnymi drzewami. Największy obszar zieleni w Monachium w ładne dni doskonale nadaje się do jazdy na rowerze, długiej przechadzki parkowymi alejkami albo wiosłowania na wynajętej łódce.

Największym i najpiękniejszym kościołem w Monachium jest ceglany Frauenkirche (Katedra Najświętszej Maryi Panny). Kopuły znajdujące się na obu wieżach budynku zostały zaprojektowane na wzór jerozolimskiej Kopuły na Skale. Schodami możesz wejść na sam szczyt wieży, skąd rozpościera się piękny widok na całe Monachium i na bawarską część Alp.

Najciekawsze aktywności

Koniecznie odwiedź dwie najważniejsze ulice Monachium – Ludwigstrasse oraz Leopoldstrasse. Znajdziesz tu wiele charakterystycznych obiektów, takich jak na przykład Siegestor (Brama Zwycięstwa). Przejdź całą trasę prowadzącą od Odeonsplatz (centrum miasta), a następnie zatrzymaj się aby poobserwować mieszkańców i napić się czegoś w jednych z przydrożnych barów i kawiarni.

Zawitaj również do monachijskiej dzielnicy artystycznej, gdzie znajduje się Alte Pinakothek, Neue Pinakothek, a także Pinakothek der Moderne. W miejscach tych będziesz miał okazję zobaczyć zarówno przykłady sztuki starożytnej jak i nowoczesnej. Znajdziesz tu również nietypowe kolorowe budynki, w których znajduje się Muzeum Brandhorst – fantastyczne miejsce do kontemplowania sztuki, z dziełami m.in. Damiena Hirsta i Andy’ego Warhola.

Monachium nie byłoby sobą, gdyby kiedyś zabrakło w nim corocznego Oktoberfestu. Dołącz do miliona ludzi, którzy wybierają się tam, aby przeżyć niezapomniane emocje i z radością przemieszczają się pomiędzy ogromnymi namiotami, jedząc przy tym wurst (kiełbasę) i wypijając hektolitry piwa.

Okoliczne atrakcje

Znajdujące się niedaleko Monachium (w kierunku na północny-zachód), Dachau to miejscowość, w której znajdował się jeden z pierwszych obozów koncentracyjnych w nazistowskich Niemczech. Pomimo że nie jest to podnoszące na duchu, przyjemne miejsce, wciąż stanowi jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych usytuowanych w pobliżu Monachium. Stanowi również ważne element historii Niemiec. Nie jest to miejsce dla każdego, jednak jeśli zdecydujesz się je odwiedzić, zobaczysz oryginalne łaźnie dla więźniów, dziedzińce, baraki, krematorium i pomniki.

Zamek Neuschwanstein położony jest 125 km na południowy zachód od Monachium. To XIX-wieczny neoromański zamek usytuowany na szczycie wzgórza powyżej Hohenschwangau, niedaleko Füssen. Jednocześnie jeden z najczęściej odwiedzanych zamków w Niemczech, który był inspiracją dla zamku Śpiącej Królewny, który znajduje się w Disneylandzie. Odwiedzający go turyści mogą przechadzać się po dekorowanych komnatach, wśród których znajdują się Sala Śpiewaków czy Sala Tronowa.

Pojedź półtorej godziny na południe od Monachium, do pięknego alpejskiego miasta Mittenwald, w którym będziesz mógł przejechać się kolejką linową, podziwiając przy tym piękne rozpościerające się wokół widoki. Innym pomysłem na spędzenie czasu jest odwiedzenie Geigenbaumuseum, które opowiada historię, ważnego dla miasta, lutnictwa.