Most popular locations in Lietuva
-
Klaipēda
Klaipēda ir trešā lielākā Lietuvas pilsēta, kas atrodas valsts ziemeļrietumos un ir vienīga ostas pilsēta valstī. Ievērojama ar to, ka ir nozīmīga jūras osta un populārākais kruīzu kuģu galamērķis....
-
Kauņa
-
Druskininkai
-
Viļņa
Viļņa ir Lietuvas galvaspilsēta, kas atrodas valsts dienvidrietumos, Neres un Viļņas upes satecē. Par spīti tam, ka šo pilsētu ne vienmēr saskata kā daudzsološu tūrisma galamērķi, Viļņa lauž visus ...
-
Karmelava
Karmēlava atrodas Lietuvā, Kauņas apriņķī, un tā ir atpazīstama ar to, ka šajā vietā atrodas Kauņas Starptautiskā lidosta, kas ir otra lielākā lidosta Lietuvā. Karmēlava ir maza pilsētiņa, kas atr...
-
Palanga
Palanga atrodas Lietuvas rietumdaļā, Baltijas jūras krastā. Lai gan agrāk šī vieta bija tikai necils zvejnieku ciematiņš, mūsdienās tā kļuvusi atpazīstama kā tūristu iemīļota pludmales kūrorta viet...
Lietuva atrodas Baltijas jūras krastā un, lai gan ciemošanās šajā valstī izmaksā krietni vien mazāk nekā cituviet Rietumeiropā, tā ir vēl līdz galam neizpētīta tūrisma teritorija.
Dodies izpētīt pilsētas gājēju ielas vai noīrē automobili, lai dotos ārpus pilsētas. Tur ieraudzīsi skaistās viduslaiku pilis, kas ir brīnišķīgs baroka un gotikas stila piemērs, kā arī rāmus ciematiņus, kuros atrodama tautas māksla. Vietām pavīdēs arī pa kādam pakalnam vai ūdensceļam.
Neliels ieskats vēsturē
Vēstures gaitā Lietuvu mēģinājuši iekarot poļu, ģermāņu un krievu valdnieki.
Liecības par iespaidīgo, dažādiem notikumiem pārbagāto politisko vēsturi ir aplūkojamas muzejos, piemēram, var apmeklēt ebreju deportācijai veltītas izstādes, uzzināt ko vairāk par militāro okupāciju, tāpat Lietuvā saglabājušās brīnišķīgas baznīcas, kas celtas pēc dižkunigaišu rīkojuma.
Savu neatkarību Lietuva atguva 20. gs. beigās, kopš šī brīža valsts turpina celt savas tautas pašapziņu, būvējot modernus debesskrāpjus un paplašinot starptautisko uzņēmumu robežas, kā arī nodrošinot stabilitāti darba tirgū, lai tā būtu līdzsvarā ar emigrāciju.
Kad uz turieni doties?
Vēls pavasaris ir ideāls laiks Lietuvas apmeklējumam, jo tad ir pietiekami silts un ļaužu masas nav tik lielas kā vasaras pilnbriedā. Maijs ir īpaši jauks, jo tad var aplūkot zaļos plašumus, kur ik pa laikam ieraugāmas savvaļas puķu jūras.
Vasaras mēnešos, laikā no jūnija sākuma līdz pat augusta beigām, ir vislielākā tūristu aktivitāte, līdz ar to ļoti daudzi meklē sev naktsmītnes, tāpēc iesakām jau iepriekš auto nomā rezervēt sev kādu automobili. Karstajās un sausajās dienās ik pa laikam var uznākt lietus, tā kā Lietuvai raksturīgi mainīgi laikapstākļi, bet citādāk ceļojuma laikā vasarā nevajadzētu būt problēmām.
Lietuvā ziemas mēdz ieilgt no novembra līdz pat martam, tāpēc der atcerēties, ka šajā laikā lielāko daļu valsts klāj bieza sniega kārta, turklāt sniega tīrītāji pārsvarā darbojas tikai uz galvenajiem ceļiem un automaģistrālēm, tāpēc lauku apvidū būs grūti pārvietoties bez 4x4 automobiļa.
Pārvietošanās
Lietuvā ir ļoti visaptveroša sabiedriskā transporta kustība, taču iesakām jau laicīgi iegādāties biļetes uz garo pārbraucienu autobusiem vai vilcienu. Šajā valstī ir Eiropai neraksturīgi lēna vilcienu kustība, tāpat jārēķinās ar cilvēku pārpilniem trolejbusiem un tramvajiem, it īpaši, ja esi Viļņā.
Lietuva ir diez gan plakana, līdzenumiem pilna zeme, kur ik pa laikam pavīd kāda upe vai ezers. Valstī nav sarežģītu līkumotu kalnu ceļu, tāpēc tā ir ideāli piemērota, lai to varētu viegli apbraukāt. Privāta automobiļa noīrēšana ir labākā izvēle, lai apceļotu valsti sev vēlamā tempā, turklāt lielākās pilsētas, piemēram, Viļņu, Kauņu un Klaipēdu savieno labi izplānotas automaģistrāles.
Iepazīsti vietējos
Atbraucot uz Lietuvu, ikviens tūrists pamanīs, ka daba šajā valstī ir lielā cieņā, turklāt atpūta svaigā gaisā ir lieliska iespēja, lai iepazītos ar vietējiem.
Dodies garā pastaigā pa Kuršu kāpām, kas ir garākā kāpa Eiropā. Lido gaisa balonā pāri nacionālajam dabas parkam, kur savvaļā mīt dažādi dzīvnieki – bebri, lāči un brieži– vai dodies uz kādu no 8000 ezeriem, lai izmēģinātu braucienu ar plostu vai dotos makšķerēt.
Lietuvai ir spēcīgs muzikālais mantojums. Dodies uz kādu no lauku ciematiņiem, lai klausītos tautasdziesmās un redzētu krāšņos tautu deju virpuļus, vai nopērc biļeti uz Lietuvas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertu, kas parasti notiek Nacionālajā filharmonijas koncertzālē, Viļņā.
Saules mīļotājiem un ballīšu zvēriem iesakām iekļaut Palangu savā ceļojuma plānā. Tieši šajā vietā atrodas rietumkrasta aktīvākais pludmales kūrorts – viss, ko sirds kāro: saule, jūra, smiltis un dzīvā mūzika.
Kultūra un tradīcijas
Ģimene un reliģija (īpaši Romas katolicisms) ir Lietuvas sabiedrības pamatvērtības, tāpat ar šīm vērtībām saistītie svētki un festivāli. Lietuvieši ir ļoti dāsni cilvēki un, ja tiec uzaicināts palikt pie kāda mājās, atceries paņemt nelielu dāvaniņu, piemēram, konfektes.
Lietuvieši izmanto katru iespēju nodoties svinībām, tieši tāpēc pastāv liela iespēja, ka vari attapties kādā no 11 valsts svētku dienām. Dažas no šīm svētku dienām ir pasaulē labi zināmas, piemēram, Lieldienas vai Ziemassvētki, taču citas svin tikai Lietuvā, pie tādām pieder Žolinė (Zāļu diena, kad iesvēta dažādus garšaugus), ko svin augustā un Kaziukas – tautas mākslas festivāls un amatnieku tirdziņš, kas parasti notiek martā.
Ēdieniem un dzērieniem ir īpaša loma katra lietuvieša dzīvē, turklāt nepamet sajūta, ka atrodies alus mīļotāju valstī. Tradicionālajā virtuvē jūtama aukstā klimata ietekme, tāpēc tā balstās uz pilnvērtīgu un barojošu maltīti, piemēram, kūpinātu gaļu, zupām, bietēm un labi zināmo cepelinai (cepelīns – ar gaļu pildīta kartupeļu klimpa). Ziemassvētku vakarā svin Kūčios- 12 apustuļiem veltītu vakarēdienu, kas sastāv no 12 veģetāriem ēdieniem.