Wynajem samochodu w Izmir, Turcji

Best car rental deals from local rental companies

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."

Izmir to trzecie co do wielkości miasto w Turcji i drugi największy port, dzięki temu jest to ważne miejsce, które należy odwiedzić podczas wakacji.

Niezależnie od tego czy wybrałeś się tu , aby odkryć wielość atrakcji Izmiru, czy postanowiłeś wybrać to miasto jako bazę dla jednodniowej wycieczki do największych historycznych miejsc w Efezie, jest tu wiele do zobaczenia i doświadczenia, m.in. wspaniałe plaże, osmańskie budynki i przepyszne jedzenie.

Co warto zobaczyć

Każdy turysta odwiedzający Izmir, bez wątpienia wcześniej czy później zmiesza się z tłumem tutejszych mieszkańców na Placu Konak, które stanowi duchowe serce miasta. Ten główny skwer posiada piękną Wieżę Zegarową, która ozdobiona jest ornamentami w tradycyjnym osmańskim stylu. Stąd zaś, jest już blisko do nadmorskiej promenady i starego urzędu celnego na Molo w Konak, gdzie dziś znajduje się centrum handlowe, a w nim: kino, butiki i restauracje.

Zachowaj nieco siły na stromą wspinaczkę do górującego nad miastem Zamku Kadifekale. Te średniowieczne fortyfikacje zapewniają wspaniały widok na port i Zatokę Izmirską. Co ciekawe – w zamkowych murach wciąż możesz zobaczyć rzymskie i bizantyjskie ryciny. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie dotrzeć do zamku, istnieją miejscowe autobusy i taksówki, które zawiozą Cię na sam szczyt wzgórza.

Zapisz się na lekcje kite surfing albo wynajmij skuter wodny na jednej z wielu izmirskich plaż, takich jak Urla albo Pilanta. Zaś po wszystkim, łap za lody albo zimne efeskie piwo i usiądź w jednej ze znajdujących się na plaży kawiarni. Będziesz mógł podziwiać jak delikatne egejskie fale, delikatnie rozlewają się na piasku.

Najciekawsze aktywności

Pozbądź się wszelkich zawrotów głowy podczas wycieczki zabytkową Asansor, windą, która została zaprojektowana z myślą o tym, aby ułatwiać dostęp do znajdujących się na wzgórzu rezydencji. Dziś, możesz przejechać nią odległość z poziomu morza, aż na taras znajdującej się na szczycie klifu restauracji. Tu zaś możesz rozsmakować się w pysznym jedzeniu i podziwiać spektakularny widok na miasto.

Uszczknij kawałka tureckiego nieba na ulicznym stoisku – kumru to typowa przekąska z Izmiru, na którą składa się podgrzany chleb z sezamem wypełniony grillowanym serem i turecką kiełbasą.

Jeśli nie masz czasu, aby zatrzymać się w większych ruinach Efezu, pojedź do Agory w Izmirze. W miejscu tym wprawdzie cały czas odbywają się wykopy, ale przyjeżdżając tutaj, będziesz miał okazję choć pobieżnie zapoznać się ze starożytną cywilizacją Smyrny. Znajdują się tutaj marmurowe kolumny, płyty nagrobne i podziemne sklepienia.

Okoliczne atrakcje

Oddalając się 40minut od miasta, dotrzesz do miejscowości Manisa, która słynie z pełnych życia corocznych festiwali i z obleganego meczetu (Meczetu Sułtana). Miasto stanowi dobrą bazę do zwiedzania znajdujących się nieopodal atrakcji, takich jak bizantyjskie runy w Sart czy krajobrazy Parku Narodowego Mount Spil, w którym znajdują się piękne tulipany, gorące źródła i dzikie konie.

Efez to miejsce, do którego najlepiej przyjechać samochodem, dzięki czemu zyskasz elastyczność w zwiedzaniu imponujących archeologicznych wykopalisk znajdujących się na tym terenie. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc, znajdujących się niedaleko Izmiru – znajduje się tu największy kompleks rzymskich ruin we wschodniej części Morza Śródziemnego. Słynie ono jako „tureckie Pompeje” – wiele rzeczy wciąż pozostało tu nieodkrytych. Nie zapomnij zwiedzić dwukondygnacyjnej Biblioteki Celsusa, fundamentów Świątyni Artemidy i Muzeum w Efezie. Stąd niedaleko jest już do Sirince, malowniczej wioski położonej na zboczu wzgórza, w której możesz zatrzymać się w hotelowym sklepiku i spróbować wina z miejscowych owoców i oliwy z oliwek.