Wynajem samochodu w Kayseri, Turcji

Best car rental deals from local rental companies

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"

Kayseri to przemysłowe miasto centralnej części Anatolii, które położone jest w cieniu Erciyes Dağı (Góy Erciyes). Miejscowość słynie z imponującej architektury tureckich Seldżuków, budynków wykonanych z kamienia wulkanicznego, historycznych atrakcji i tętniących życiem bazarów. Kayseri to dobre miejsce, aby zatrzymać się na kilka dni lub na dłużej, specjalnie jeśli chcesz poznać uroki Kapadocji.

Co warto zobaczyć

Wiele tureckich miast posiada pomnik, muzeum lub tablicę pamiątkową upamiętniające wielkiego założyciela Republiki Tureckiej – Kayseri nie różni się w tej kwestii od innych. Atatürk Evi Müzesi to historyczny dom, w którym Mustafa Kemal Atatürk zatrzymał się podczas swojej wizyty w Kayseri. Dziś znajduje się tu również niewielkie muzeum. Po zwiedzaniu, warto udać się na spacer do Parku Bestepeler i znelźć tu przyjemne, zacienione miejsce na piknik.

Zamek w Kayseri, który został zbudowany w III wieku przez mieszkańców Bizancjum można znaleźć w centrum Hisar (cytadeli). Co ciekawe, został wzniesiony na płaskiej ziemi, w odróżnieniu od wielu innych budowli zamkowych, które zazwyczaj ulokowane są na podwyższonych stanowiskach. Ściany z czarnego bazaltu stanowią niewielką cześć, pozostałą po rozległych murach obronnych miasta. W przeszłości na zamku znajdowało się wiele sklepów, które obecnie zostały przeniesione na bazar.

Odszukaj liczne kümbets (groby), które porozsiewane są na terenie Kayseri, takie jak na przykład Sircali Kümbet czy Döner Kümbet, który został wybudowany w XIII wieku dla cesarskiej księżniczki, a dziś jest najczęściej fotografowanym grobowcem w Kayseri. Odznacza się cylindryczną wieżą ze stożkowym dachem, która zdobiona jest arabeskami.

Najciekawsze aktywności

Wmieszaj się w tłum miejscowej ludności w magazynie Bedesten, w którym znajdziesz doskonałe kilimy i dywany. Miejsce to znajduje się w główniej części miasta, niedaleko Ulu Cami (Wielkiego Meczetu). Jeśli nie przepadasz za kupowaniem dywanów, to zatrzymaj się na chwilę w restauracji i spróbuj słynnych manti (mięsne pierożki podawane z jogurtem i przyprawami), które pochodzą z Kayseri.

Miasto ma do zaoferowania wiele nietypowych muzeów. Zacznij od zwiedzenia XVIII-wiecznego Güpgüpoğlu Konağı (wstęp wolny), które służy obecnie jako siedziba Muzeum Etnograficznego w Kayseri. Tutejsze wystawy prezentują kostiumy, wyroby metalowe oraz kilimy. Następnie udaj się do Muzeum Archeologicznego, w którym będziesz mógł zobaczyć bardzo ciekawe historyczne eksponaty, takie jak płyty nagrobne i starożytne manuskrypty. Nie zapomnij o tutejszych ogrodach – umiejscowiono w nich ogromne urny, sarkofagi i statuy pochodzące z hellenistycznego i rzymskiego okresu.

Okoliczne atrakcje

Godzinę drogi od Kayseru znajduje się warte uwagi Muzeum Göreme, które znajduje się na świeżym powietrzu. Jest to zespół wykutych w skale kaplic i klasztorów, umiejscowionych w górę od centrum Göreme. Pamiętaj, że aby wejść do największej atrakcji muzeum – Karanlik Kilise – będziesz musiał uiścić dodatkową opłatę. Jednak będzie się w niej zawierało również zwiedzanie Tokalı Kilise, umiejscowionego na zboczu wzgórza i posiadającego podziemną kaplicę.

Ürgüp oddalone jest od Kayseri o niecałą godzinę. Jest to niezwykły obszar położony na skraju doliny zapisanej na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zatrzymaj się w hotelu w jaskini, udaj się na spacer po niewielkich rzymskich wykopaliskach w Sobersos albo unieś się w balonie nad bajkowymi kominami Kapadocji.