Wynajmij swój samochód w Sivas, Turkey

Best car rental deals from local rental companies

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"

Sivas to duże miasto położone w środkowej Turcji. Posiada dobrą komunikację miejską i jest dobrze skomunikowane z innymi tureckimi miastami oraz z państwami takimi jak Iran i Irak.

Miasto ma silną pozycję na przemysłowej mapie Turcji, szczególnie dobrze rozwinięta jest tu produkcja zbóż. W Sivas działają również liczne fabryki. Ten przemysłowy i rolniczy ośrodek może pochwalić się wieloma atrakcjami, takimi jak piękne meczety, ciekawe muzea i starożytne tureckie łaźnie.

Co warto zobaczyć

Jeśli chcesz z impetem wkroczyć w świat historycznej Turcji to odwiedź Kongres Atatürka i Muzeum Etnograficzne, gdzie będziesz mógł zobaczyć osmańskie kilimy i dywany oraz sypialnię słynnego wodza. Na piętrze znajduje się Sala Kongresu, poświęcona Kongresowi w Sivas, który był pionierski podczas budzenia się narodowego ruchu tureckiego.

Wybudowany w XIV wieku Güdük Minare jest ceglanym grobowcem Seyh Hasan beja Ertany, którego szczątki spoczywają w sarkofagu. Grobowiec nazywa się Güdük (skrócony) z powodu niskiego wzrostu pochowanego.
Jeśli poszukujesz doskonałego przykładu architektury seldżuckiej, zatrzymaj się przy Medresie Gök. Jej nazwę można przetłumaczyć jako „Błękitne Seminarium” – zapewne zauważysz pozostałości charakterystycznych niebieskich płytek, które znajdują się na dwóch minaretach. Turyści nie mogą niestety wejść do środka, jednakże możesz spróbować swego szczęścia i poprosić kustosza, aby otworzył dla Ciebie zawarte wrota budynku.

Najciekawsze aktywności

W pobliżu zlokalizowanego w centrum Placu Hükümet znajdziesz restaurację, w której będziesz mógł usiąść nad miską kelecos (kwaśna zupa ziemniaczana z jogurtem), oraz skosztować miejscowego przysmaku jakim jest sałatka madimak (roślina przypominająca nieco szpinak) czy incir tatlısı (nadziewane figi).

Zaznaj orzeźwiającego strumienia wody, przechadzając się pod Wodospadami Sizir (znanymi również jako Wodospady Goksu), 22-metrową kaskadą, która spada na wybudowane tutaj chodniki. Miejsce to najlepiej odwiedzić podczas deszczowej pogody.

Jeśli zaś chciałbyś się nieco spocić, możesz to zrobić w Meydan Hamami, XVI-wiecznych łaźniach tureckich. Są one otwarte codziennie, od wczesnego ranka, aż do północy. Łaźnie to prawdziwie tureckie doświadczenie, którego nie polecamy jednak nieśmiałym turystom. Możesz namoczyć się tutaj w gorących wannach, a następnie oddać się przyjemności czytania i zrelaksować się w specjalnie wydzielonym do tego pomieszczeniu.

Okoliczne atrakcje

Hafik Gölü to bardzo ładne jezioro położone 39 kilometrów od Sivas. Możesz podjechać tu, aby popływać łódką, łowić ryby, czy urządzić sobie piknik w cieniu rosnących w szuwarach trzcin. Pobliski teren pełen jest krasów gipsowych i zapadlisk.

W celach terapeutycznych udaj się 89 kilometrów od Sivas, do miasta Kangal. Znane jest ono z tureckich hodowli psów. Możesz zatrzymać się tu w kurorcie spa, gdzie znajdują się uzdrawiające gorące źródła, w których pływają malutkie rybki, które delikatnie skubiąc skórę pacjenta, pomagają w leczeniu chorób takich jak łuszczyca.

120 kilometrów na północny-zachód od Sivas znajdują się góry Yıldız Dağı. Możesz wędrować tutejszą doliną albo zabawić się w kurortach, które zimą zapewniają doskonałą rozrywkę na nartach i sankach. Nas Doliną Bedohtunyazi znajdują się również bizantyjskie ruiny.

Jeziora Gökpınar to wspaniałe miejsce, które warto odwiedzić, najlepiej samochodem. Jeziora mają 15 metrów głębokości, a ich wody słyną z krystalicznej przejrzystości i smacznych pstrągów. Na brzegu znajdują się kawiarnie serwujące przepyszne jedzenie i wypożyczalnie sprzętu wodnego – na przykład kajaków i łodzi wiosłowych.