Wynajmij swój samochód w Exeter, United Kingdom

Best car rental deals from local rental companies

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"

Exeter to historyczne miasto w Devon położone w południowo-zachodniej Anglii. To piękne miejsce z romańskimi murami, które jest chętnie odwiedzane ze względu na piękno tutejszej natury, słynne restauracje, zdobywające nagrody w konkursach oraz wiele historycznych atrakcji, takich jak na przykład miejscowa Katedra.

Exeter posiada własne lotnisko. W czasie letnich miesięcy miasto skusi Cię brukowanymi uliczkami wypełnionymi ciekawie zaprojektowanymi butikami czy możliwością przechadzki po plaży Exmouth. A kiedy pogoda będzie coraz chłodniejsza, będziesz mógł skorzystać z wielu rustykalnych pubów, w których ogrzejesz się przy otwartym kominku z kuflem angielskiego lagera i rozgrzewającego brytyjskiego jedzenia.

Co warto zobaczyć

Zamek Exeter to XI-wieczny zamek wybudowany w romańskich murach miejskich. Znany jest również jako Rougemont Castle – nazwa ta pochodzi od czerwonej skały wulkanicznej, z której został wybudowany. O budowli w swoich sztukach wspomina William Shakespeare. Stanowi ona również część układanki związanej z folklorem dotyczącym czarnej magii.

Odwiedź największe muzeum w Exeter (wstęp wolny) – Royal Albert Memorial Museum and Art Gallery – które urzeka swoich gości historią Devon I Exeter, wystawami dotyczącymi flory i fauny oraz galeriami kultury światowej. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (jeżdżących na wózkach, niedosłyszących i niedowidzących). Muzeum czeka na zwiedzających od wtorku do niedzieli (jest zamknięte w poniedziałki oraz w brytyjskie święta bankowe (bank holidays).

Jeśli chcesz zrobić sobie przyjemną przerwę w zwiedzaniu, zatrzymaj się w Northernhay Gardens, ogrodach które znajdują się w północnej części zamku. Miejsce to jest angielskim zabytkiem drugiego stopnia i jest to najstarsza przestrzeń publiczna w Anglii. Organizowane są tu wspaniałe sezonowe wystawy kwiatów, krzewów i drzew. W ogrodach znajduje się wiele pomników ważnych wiktoriańskich osobistości. Statuy pochodzą z połowy i końca XIX wieku. Zlokalizowana jest tu również estrada oraz organizowane są pokazy filmowe na świeżym powietrzu.

Najciekawsze aktywności

Dołącz do jednej z pieszych wycieczek z przewodnikiem po Exeter organizowanych przez Red Coat Guides. Nie musisz rezerwować wcześniej miejsca, wystarczy, że wybierzesz wycieczkę i spotkasz się o odpowiedniej godzinie z przewodnikiem, a ten dostarczy Ci wielu ciekawych informacji o mieście. Wycieczki trwają od 30 do 120 minut, w zależności od tego, na którą się zdecydujesz i jakie opcje wybierzesz (do wyboru masz m.in. „Od Katedry do kei”, „Duchy i legendy” czy „Mury miejskie Exeter”).

Pochwyć za pochodnię i udaj się na odkrywanie Podziemnych Korytarzy Exeter. To jedyna tego typu atrakcja w Wielkiej Brytanii i jest datowana na XIV wiek. Korytarze powstały po to, aby można było w nich umieścić rury, które doprowadzały dla ludzi mieszkających w Exeter czystą wodę pitną z naturalnych źródeł znajdujących się poza miastem. Zanim zejdziesz do podziemi, odwiedź interaktywną wystawę, z której wiele się dowiesz na temat historii tuneli.

Ściśnij się nieco na Parliament Street (najwęższej ulicy w Anglii) zanim przejdziesz do XII-wiecznej Exeter Guildhall, budynku miejskiego, w którym można podziwiać przykłady architektury wiktoriańskiej i epoki Tudorów. Budynek wciąż jest używany podczas organizowanych bankietów, oficjalnych przyjęć i spotkań rady. Po wszystkim zatrzymaj się na lunch w pubie na Gandy Street.

Okoliczne atrakcje

Pojedź 20 minut do miasta Topsham usytuowanego nad rzeką Exe. Miasteczko charakteryzuje się ciekawą architekturą w stylu holenderskim, to pozostałość po czasach kiedy był tu port handlu bawełną. Topsham to wspaniałe miejsce jeśli chodzi o produkty spożywcze – znajdują się tu sklepiki z serami zagrodowymi, wszystkimi typami produktów leczniczych oraz świeżymi rybami.

Wskocz na pokład pływającej taksówki z nabrzeża Exeter i udaj się na wycieczkę do Double Locks Pub. Wybudowany w XVIII wieku jako domek dla osób obsługujących śluzę, Double Locks Pub to wspaniałe miejsce do tego, aby się zrelaksować w ogródku piwnym albo przy stoliku ustawionym obok kanału w Exeter.
Najstarsza winnica w Devon znajduje się 25 minut jazdy na północ od Exeter. Podróż przebiega pod znakiem malowniczych widoków na Dolinę Exe. Otwarta jest tylko między Wielkanocą a listopadem, niemniej jest to doskonałe miejsce na wycieczkę. Można spróbować tu miejscowego wina, białego, czerwonego, różowego oraz musującego. Wszystko to w ramach degustacji przeprowadzanej przez lokalnego sommeliera. Po wszystkim udaj się na pyszny posiłek do miejscowej kawiarni.