Wynajem samochodu w Anglii

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Najpopularniejsze miejsca wynajmu samochodu
Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."

Najpopularniejsze lokalizacje w Zjednoczone Królestwo

Znane również jako Brytania, Zjednoczone Królestwo składa się z Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej oraz wielu mniejszych wysp.

Jedna z największych światowych gospodarek, duża kulturowa różnorodność oraz militarne i polityczne znaczenie w świecie – Wielka Brytania to miejsce, które odwiedzającym je turystom ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Rys historyczny

Zjednoczone Królestwo było domem pierwszych ludzi podczas epoki lodowcowej. To właśnie te cywilizacje stworzyły takie budowle jak słynny Stonehenge.

Tutejsze ziemie zostały podbite i objęte panowaniem przez Rzymian (którzy założyli tu wiele miast, m.in. Londyn, Bath, Gloucester i Manchester), Celtów, plemiona germańskie, Wikingów oraz Normanów (za panowania których wybudowano takie zamki jak Dover czy Windsor).

Od początku wojny stuletniej, która była prowadzona w XIV i XV wieku, do pandemii dżumy nazywanej Czarną Śmiercią, która zdziesiątkowała populację na Wyspach, Zjednoczone Królestwo pozostawało pod wpływem różnej myśli politycznej, sztuki i religii.

Wiek XVI, w którym władzę objęła królowa Elżbieta I, był czasem rozkwitu artystycznego – działali wtedy tak znakomici artyści jak na przykład William Shakespeare. Imperium Brytyjskie odcisnęło znaczący ślad na historii wieków późniejszych. Brytyjczycy wzięli udział w wielu międzynarodowych starciach militarnych, m.in. w wojnie krymskiej oraz w obu wojnach światowych.

Dziś Wielka Brytania jest powszechnie znana, zachowuje swoje silne powiązania królewskie oraz aktywnie uczestniczy w zmieniającym się krajobrazie politycznym, będąc członkiem Unii Europejskiej, Wspólnoty Narodów, Rady Europy, NATO oraz Światowej Organizacji Handlu.

Kiedy najlepiej przyjechać

Jedną z kwestii, na którą osoby odwiedzające Wielką Brytanię powinny zwrócić szczególną uwagę, jest pogoda. Niestety nie występują tutaj słoneczne i suche lata, więc nie możesz mieć pewności co do ładnej pogody, nawet podczas miesięcy letnich. Zalecamy również, abyś zawsze miał ze sobą parasol – pogoda zmienia się tu bowiem bardzo często.

Ceny zakwaterowania i zwiedzania nie zmieniają się tak często jak w innych krajach, wiele atrakcji jest również otwartych przez cały rok. Londyn najlepiej odwiedzić wiosną, kiedy rośliny w licznych parkach budzą się do życia i zaczynają rozkwitać.

Sierpień to czas, w którym turyści najchętniej zwiedzają Wielką Brytanię, wrzesień jest pod tym względem spokojniejszy, jako że dzieci wracają wtedy do szkół.

Między listopadem a marcem należy spodziewać się chłodniejszych temperatur, a w grudniu i styczniu – sporadycznych opadów śniegu. Zimowe miesiące to czas krótkich dni, podczas których słońce zachodzi przed 17:00. Pamiętaj więc o tym planując swoją podróż, szczególnie jeśli będziesz się często przemieszczać.

Przemieszczanie się

Sieć transportowa w Wielkiej Brytanii jest dobrze rozbudowana, w jej skład wchodzą autobusy, pociągi, promy oraz wewnętrzne loty – turyści mają więc w czym wybierać. Pamiętaj jednak, że najlepsze oferty cenowe można osiągnąć, rezerwując bilet z dużym wyprzedzeniem, a jeśli wybierzesz transport kolejowy, możesz być zmuszony do zmiany sieci, którą podróżujesz.

Przemieszczanie się na rowerze jest tu postrzegane jako staromodne, inaczej niż w innych krajach Europy, w których jazda na rowerze wciąż pozostaje jedną ze współczesnych metod podróżowania.

Wynajęcie samochodu to wspaniały pomysł, szczególnie że Zjednoczone Królestwo posiada dobre drogi z dużą ilością autostrad, restauracji, stacji benzynowych i miejsc przeznaczonych na odpoczynek. Tanie paliwo można często znaleźć na stacjach benzynowych umieszczonych przy supermarketach. Głównym czynnikiem, który należy rozważyć decydując się na wynajęcie samochodu na Wyspach, jest lewostronny ruch drogowy, wiele samochodów posiada również manualną skrzynię biegów.

Miejscowa ludność

Jak w większości krajów, różne regiony Wielkiej Brytanii charakteryzują się różnymi akcentem, jedzeniem i zwyczajami. Nie istnieje jeden specyficzny „brytyjski” akcent czy tradycja, które łączyłyby wszystkie regiony tego dużego kraju.

Jeśli chcesz spotkać tutejszych mieszkańców, udaj się na mecz piłki nożnej, tenisa, rugby, albo ubierz się odświętnie i odwiedź wyścigi konne. Zatrzymaj się w pubie na kufel legera, stek i ale pie (gulasz mięsny przyrządzany na piwie zapiekany w cieście). Wychyl kieliszek whiskey w Hogmany w Szkocji albo wymień się kilkoma historiami z miejscową ludnością siedząc nad kuflem Guinessa i słuchając irlandzkiej muzyki ludowej.

Kultura i zwyczaje

Brytyjczycy uchodzą za ludzi niezwykle uprzejmych, skromnych i posiadających poczucie humoru. Jednym z głównych aspektów kultury brytyjskiej jest tutejszy system klasowy, którego istnienie jest szeroko komentowane we wszystkich kręgach społecznych.

Podczas wizyty w Wielkiej Brytanii głównymi atrakcjami są zazwyczaj zamki i ruiny, w których życie zaczyna tętnić na nowo podczas średniowiecznych festiwali. Możesz doświadczyć także ogólnego podekscytowania, które towarzyszy Brytyjczykom podczas każdej uroczystej gali związanej z wizytą rodziny królewskiej. Wielkie fety organizowane są również podczas obchodów Świąt Narodowych związanych z patronami kraju, jak na przykład Dnia św. Jerzego czy Dnia św. Patryka.

Zatrzymaj się w wiejskiej karczmie na herbatę i rogaliki. Picie herbaty to w Zjednoczonym Królestwie rutuał.
Ze względu na swoje położenie, Wielka Brytania ma silne powiązania z morzem. Przejdź się promenadami nadmorskich kurortów, takich jak Blackpool czy Bringhton. Możesz też doświadczyć działania silnych wiatrów, które występują na trasach zlokalizowanych nad klifami wybrzeża Pembrokeshire w Walii.

 

Najpopularniejsze samochody

 • Lotniska w Zjednoczone Królestwo
 • Miasta w Zjednoczone Królestwo
{{ activeGroup }}
{{ activeGroup }}