Wynajem samochodu w Londyn, Anglii

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."

Londyn, stolica Anglii, to doskonale prosperująca metropolia, którą chętnie odwiedzają turyści dla jej wspaniałych widoków, świetnych restauracji, muzeów historycznych, sklepów I niezapomnianego nocnego życia.

Miasto zadziwi Cię swoimi możliwościami – możesz buszować po staromodnych butikach na Portobello Road, karmić kaczki w Hyde Parku, poczuć klimat rodziny królewskiej podczas zmiany warty, napić się drinka w Chelsea czy zachwycić się sztuką nowoczesną w Tate Modern.

Co warto zobaczyć

Londyn ma wiele do zaoferowania, więc każdy turysta bez problemu zapełni swój plan podróży. Do wielu najważniejszych atrakcji, jak na przykład National Gallery, wstęp jest wolny. Warto jednak rozważyć zakup karty London Pass jeśli zostajesz w mieście na dłużej.

Urządź sobie spacer wzdłuż Tamizy, na Tower Bridge, który często jest błędnie nazywany London Bridge, choć istnieje inny most o tej nazwie. Możesz wejść na Tower Bridge, z chodnika usytuowanego pomiędzy dwiema wieżami możesz podziwiać wspaniałe widoki na rzekę. Następnie odwiedź Tower of London gdzie będziesz mógł zobaczyć klejnoty królewskie i królewską zbrojownię, a może nawet uda Ci się uciąć pogawędkę z jednym ze słynnych strażników Tower.

Big Ben to nazwa wielkiego dzwona znajdującego się wewnątrz wieży zegarowej w Houses of Parliament w Westminsterze. Niestety turyści nie mogą odwiedzić wieży zegarowej, niemniej możesz stanąć na placu Parliament Square i zrobić zdjęcia jednej z najbardziej znanych londyńskich atrakcji – szczególnie pięknie wieża wygląda nocą, kiedy tarcze zegara są podświetlone.

Wizyta w Londynie nie byłaby pełna gdybyś nie odwiedził Buckingham Palace, oficjalnej londyńskiej rezydencji Królowej. Nie zapomnij obejrzeć parady podczas zmiany warty – radzimy jednak, abyś odpuścił tłumy pod Pałacem Buckingham i znalazł miejsce na placu Friary Court przed St James' Palace a następnie w Wellington Barracks gdzie zmiana warty zaczyna się jeszcze zanim skończy się wymiana straży pod Buckingham Palace.

Najciekawsze aktywności

Spędź trochę czasu na Trafalgar Square i w imponującej National Gallery zanim zdecydujesz się na odwiedzenie któregoś z doskonałych muzeów znajdujących się w Londynie, takich jak British Museum (Muzeum Brytyjskie), Natural History Museum (Muzeum Historii Naturalnej), Science Museum (Muzeum Nauki) czy Victoria and Albert Museum (Muzeum Wiktorii i Alberta).

Jeśli szukasz czegoś nieco innego, złap metro do Camden gdzie możesz buszować na Targu Camden w poszukiwaniu starodawnych ubrań, następnie pochwyć talerz jedzenia kupionego w ulicznej budce i zjedz je siedząc nad Regent’s Canal.

Zarezerwuj bilet na występ w West End, gdzie w zachwycających wiktoriańskich teatrach możesz oglądać sztuki na światowym poziomie. Masz do wyboru ponad 40 teatrów, a w nich musicale, sztuki dramatyczne i opery.

Okoliczne atrakcje

Brytyjski odpowiednik Wersalu to Hampton Court Palace, znajduje się on niecałą godzinę drogi od Londynu. Zarezerwuj sobie tutaj dużo czasu, aby móc przechadzać się majestatycznymi rezydencjami króla Henrego VIII. Możesz tu zwiedzić Komnaty Reprezentacyjne, Nawiedzoną Galerię, kuchnię Tudorów oraz rozległe ogrody z labiryntem.

Jeśli szukasz malowniczego miejsca, które warto odwiedzić, pojedź do Rye. Znajdujące się we Wschodnim Sussex, około 140 km od Londynu, Rye jest doskonałym przykładem ciekawego angielskiego miasta z zabudowaniami w stylu Tudorów. Domy z muru pruskiego położone są wzdłuż brukowanych uliczek, znajduje się tu również XIV-wieczna Ypres Tower. Do Rye najlepiej dojechać samochodem, jako że nie ma tu bezpośrednich połączeń z Londynu.

Canterbury to miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które znajduje się w Kent, 1,5 godziny drogi od Londynu. Zanim rzucisz się w wir zwiedzania okolicznych atrakcji, takich jak miejscowa Katedra, Opactwo św. Augustyna czy Muzeum Dziedzictwa Canterbury, weź udział w spokojnym rejsie po rzece Stour.