Wynajmij swój samochód w Liverpool, United Kingdom

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."

Liverpool to w północnej Anglii, położone na wschodniej stronie estuarium rzeki Mersey. Swoim gościom ma ono wiele do zaoferowania – mogą oni między innymi odwiedzić tutaj największą ilość galerii i muzeów znajdujących się poza Londynem.

Miasto mody i kultury, jedno z głównych brytyjskich miast portowych, obsługujących przeprawy promowe – odkryj wszystko co Liverpool ma do zaoferowania, łącznie ze świetnymi restauracjami i barami, bezkonkurencyjnym dziedzictwem muzycznym, sportem rozwiniętym na światowym poziomie i wielkimi georgiańskimi budynkami, takimi jak liveroolski Ratusz.

Co warto zobaczyć

Merseyside Maritime Museum to fascynujące muzeum, którego eksponaty rozłożone są na 4 piętrach i które pozwoli Ci zagłębić się w marynistyczną przeszłość Liverpoolu. Wejście do muzeum jest darmowe – warto spędzić tu kilka godzin. Podczas pobytu dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na temat miasta będącego jednym z najważniejszych brytyjskich portów, które uczestniczyło jednocześnie w handlu niewolnikami. Wiedza przekazywana jest za pośrednictwem nagrań, malowideł, modeli statków, mundurów i przedmiotów znalezionych we wrakach statków.

Liverpool jest znany jako miejsce narodzin Beatlesów. Miasto zawdzięcza temu zespołowi zasadniczy wkład w miejscową turystykę. Nie zapomnij odwiedzić The Beatles Story, unikalnej atrakcji, będącej największą na świecie stałą wystawą poświęconą muzycznej historii Beatlesów – znajdziesz tu tematyczne pamiątki, wywiady oraz rekonstrukcje miejsc słynnych koncertów grupy.

Usytuowane na nadbrzeżu Muzeum Liverpoolu to nowoczesne muzeum poświęcone historii tego miasta. Jego budynek został zbudowany specjalnie w tym celu. Wystawy przedstawiają społeczne i miejskie dziedzictwo tego miejsca, od rewolucji przemysłowej do współczesności, a także zagadnienia z zakresu sztuki, owadoznawstwa, botaniki i archeologii. W budynku znajduje się kawiarnia z widokiem na Albert Dock oraz plac zabaw, co ułatwia odkrywanie Liverpoolu.

Najciekawsze aktywności

Pamiętaj o wizycie w XIX-wiecznych Albert Dock, gdzie znajduje się największa ilość budynków zaliczanych do najważniejszych w Wielkiej Brytanii. To ważne historycznie miejsce doskonale nadaje się do tego, aby przysiąść i odpocząć w jednej z wielu tutejszych restauracji czy barów, zatrzymać się w hotelu czy odwiedzić którąś z popularnych atrakcji takich jak Tate Liverpool, The Beatles Story czy Merseyside Maritime Museum. Nie przegap kłódek, które zakochani wieszają na płocie wzdłuż Mersey!

Kup bilet i dołącz do Liverpoolczyków/ Scousersów (miejscowych kibiców) ubranych w szaliki i koszulki popieranej przez siebie drużyny. Wybierzcie się razem na mecz na Anfield, stadion liverpoolskiej drużyny grającej w Premier League.

Wbij się z powrotem w imprezowy nastrój i odwiedź na chwilę The Cavern Club, sławne miejsce z muzyką na żywo, gdzie tak naprawdę powstali Beatlesi. Koniecznie zrób sobie zdjęcie na scenie – na ścianie, która się za nią znajduje zostały wypisane nazwy zespołów, które tu koncertowały.

Okoliczne atrakcje

Liverpool to świetnie prosperujące miasto z rozwiniętym międzynarodowym portem lotniczym. Sieć drogowa jest świetnie skomunikowana z większością Zjednoczonego Królestwa, co sprawia, że miejscowość stanowi doskonałą bazę wypadową jeśli ktoś chce zwiedzić to państwo samochodem.

Chester znajduje się 30 kilometrów od Liverpoolu i jest doskonałym miastem, którego liczne atrakcje i zabytki zadowolą absolutnie każdego. Znajdziesz tu wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu, zaczynając od zapierającej dech w piersiach Katedry, przez Romański Amfiteatr, a na miejskim ogrodzie zoologicznym kończąc.

Godzinę drogi od Liverpoolu położony jest Manchester, który świetnie nadaje się na jednodniową wycieczkę. Podskocz na fantastyczne zakupy w Millenium Quarter czy Trafford Center. Możesz też podziwiać miejscowe budynki, jak na przykład Ratusz czy Bibliotekę Johna Rylanda. No i oczywiście odwiedź bary, na przykład te w budynkach starej fabryki włókienniczej w Northern Quarter.

Zamek Conwy usytuowany jest półtorej godziny jazdy od Liverpoolu i jest jednym z najlepiej zachowanych zamków w północnej Walii. Przespaceruj się murami starego miasta, a jeśli masz ochotę zostać, rezerwacja miejsca w Castle Hotel jest interesującą opcją. Hotel został wybudowany na ziemiach starego zakonu cystersów.

 

 

Najlepsze oferty wynajmu samochodów w Liverpool