Wynajem samochodu w Ankara, Turcji

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"

Ankara, tętniąca życiem metropolia, jest stolicą Turcji i jej drugim co do wielkości miastem (zaraz po Stambule).
Często przyćmiewana przez Stambuł, Ankara jest miejscem rządzącym się swoimi prawami. Stanowi dom dla tysięcy studentów, a także dla pracowników ambasad i dyplomatów. Jednocześnie łączy różne historyczne miejsca za pomocą ciekawych galerii sztuki, wspaniałych restauracji, bogatego życia nocnego – w ten sposób Ankara zasłużyła sobie na obecność w przewodnikach turystycznych, jako miasto, które trzeba zobaczyć.

Co warto zobaczyć

Anitkabir (Mauzoleum Atatürka) umiejscowione jest w centrum Ankary na szczycie wzgórza – symbolizuje ono słowną w Turcji, Republikę Turecką. Nawet jeśli jesteś nieco na bakier z historią Turcji, powinieneś odwiedzić ten imponujący budynek, w którym znajduje się miejsce spoczynku założyciela Turcji. Obok zabytku znajduje się Muzeum Anitkabir, w którym można zobaczyć ubrania, dokumenty, podarunki i przedmioty osobiste przywódcy. Zbory uzupełniają eksponaty związane z bitwą o Çanakkale (kampanią dardanelską).

Stojąc przed Meczetem Kocatepe będziesz mógł wsłuchać się w modlitewne śpiewy. To największy meczet w Ankarze – może on pomieścić nawet 10 000 wiernych. Jeśli możliwe będzie wejście do świątyni (poza czasem modlitwy), skorzystaj z okazji i przyjrzyj się pięknej osmańsko-muzułmańskiej architekturze jej wnętrza. Zachwycą Cię dekoracyjne witraże, mozaiki i ogromny centralny żyrandol.

Warto wjechać na tarasy obserwacyjne na Wieży Atakule. Wyrastająca na 125 metrów nad ziemią wieża, jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Ankarze. To też niewątpliwie jedno z najlepszych miejsc, z których można podziwiać miasto. W tym celu, do wyboru mamy otwarty taras, albo obrotową restaurację.

Najciekawsze aktywności

Odwiedź Hisar (Cytadelę w Ankarze), gdzie będziesz mógł zobaczyć strategiczne mury obronne z cytadelą i jednocześnie podziwiać Ankara Kalesi (Zamek w Ankarze). Na murach znajdują się 42 wieże – szczególnie piękny widok rozpościera się z Wieży Osmańskiej. Należy tu jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż w wielu miejscach na murach nie ma zabezpieczeń! Proponujemy wziąć taksówkę z Ulus, aby uniknąć wyczerpującej wspinaczki na cytadelę. Przy pobliskich brukowanych uliczkach znajduje się wiele domów, przerobionych na restauracje – po udanym zwiedzaniu można zatrzymać się tutaj na smaczny posiłek.

W cieniu Zamku znajduje się Muzeum Cywilizacji Anatolijskich, to miejsce, które koniecznie muszą odwiedzić wszyscy miłośnicy historii i archeologii. Na poszczególnych wystawach znajdują się eksponaty z epoki paleolitu i neolitu, a także przedmioty frygijskie i rzymskie, takie jak na przykład kamienne tablice, drewniane meble oraz urny i statuetki z wypalanej gliny. Wystawy są zaaranżowane w pięknym stylu i ułożone chronologicznie. Zalecamy przyjechać to wcześnie, dzięki czemu unikniesz towarzystwa wycieczek grupowych.

Turcja to kraj jadła i napojów. Nie przegap więc szansy na spróbowanie przepysznych tureckich specjałów, takich jak sigara börek (smażone na głębokim tłuszczu ciasto nadziewane serem) czy döner kebap (doner kebab), który wiąże się z charakterystycznym dla całej Turcji widokiem różnych typów mięsa obracających się na pionowym rożnie. W Ankarze bardzo dobre jedzenie sprzedawane jest z odpowiednio dostosowanych samochodów (food trucków), które zaparkowane są niedaleko Uniwersytetu Bilkent.

Okoliczne atrakcje

W Parku Narodowym Soguksu, który znajduje się 70 kilometrów od Ankary, będziesz miał szansę powrócić na łono natury. Ta piękna okolica stanowi schronienie dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Jest to również świetne miejsce do pieszych wędrówek i jazdy na rowerze. Poczuj radość podczas spaceru przez las, następnie udaj się do znajdującego się nieopodal miasteczka Kizilcahamam, które słynie ze swoich źródeł termalnych.

Zaś do Gordion – obszaru bogatego w zabytki archeologiczne – najlepiej udać się samochodem. W pobliżu nie funkcjonuje bowiem sieć autobusowa, a teren ten znajduje się 100 km na południowy-zachód od Ankary. W okolicy znajduje się wiele grobowców (ze szczególnie ważnym Grobowcem Króla Midasa) i małe, ale ciekawe Muzeum Gordion, w którym zobaczyć można eksponaty z epoki brązu i okresu frygijskiego, takie jak na przykład trumny, wyroby z żelaza i ceramikę.