Wynajem samochodu w Ankara, Turcji

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"

Ankara, tętniąca życiem metropolia, jest stolicą Turcji i jej drugim co do wielkości miastem (zaraz po Stambule).
Często przyćmiewana przez Stambuł, Ankara jest miejscem rządzącym się swoimi prawami. Stanowi dom dla tysięcy studentów, a także dla pracowników ambasad i dyplomatów. Jednocześnie łączy różne historyczne miejsca za pomocą ciekawych galerii sztuki, wspaniałych restauracji, bogatego życia nocnego – w ten sposób Ankara zasłużyła sobie na obecność w przewodnikach turystycznych, jako miasto, które trzeba zobaczyć.

Co warto zobaczyć

Anitkabir (Mauzoleum Atatürka) umiejscowione jest w centrum Ankary na szczycie wzgórza – symbolizuje ono słowną w Turcji, Republikę Turecką. Nawet jeśli jesteś nieco na bakier z historią Turcji, powinieneś odwiedzić ten imponujący budynek, w którym znajduje się miejsce spoczynku założyciela Turcji. Obok zabytku znajduje się Muzeum Anitkabir, w którym można zobaczyć ubrania, dokumenty, podarunki i przedmioty osobiste przywódcy. Zbory uzupełniają eksponaty związane z bitwą o Çanakkale (kampanią dardanelską).

Stojąc przed Meczetem Kocatepe będziesz mógł wsłuchać się w modlitewne śpiewy. To największy meczet w Ankarze – może on pomieścić nawet 10 000 wiernych. Jeśli możliwe będzie wejście do świątyni (poza czasem modlitwy), skorzystaj z okazji i przyjrzyj się pięknej osmańsko-muzułmańskiej architekturze jej wnętrza. Zachwycą Cię dekoracyjne witraże, mozaiki i ogromny centralny żyrandol.

Warto wjechać na tarasy obserwacyjne na Wieży Atakule. Wyrastająca na 125 metrów nad ziemią wieża, jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Ankarze. To też niewątpliwie jedno z najlepszych miejsc, z których można podziwiać miasto. W tym celu, do wyboru mamy otwarty taras, albo obrotową restaurację.

Najciekawsze aktywności

Odwiedź Hisar (Cytadelę w Ankarze), gdzie będziesz mógł zobaczyć strategiczne mury obronne z cytadelą i jednocześnie podziwiać Ankara Kalesi (Zamek w Ankarze). Na murach znajdują się 42 wieże – szczególnie piękny widok rozpościera się z Wieży Osmańskiej. Należy tu jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż w wielu miejscach na murach nie ma zabezpieczeń! Proponujemy wziąć taksówkę z Ulus, aby uniknąć wyczerpującej wspinaczki na cytadelę. Przy pobliskich brukowanych uliczkach znajduje się wiele domów, przerobionych na restauracje – po udanym zwiedzaniu można zatrzymać się tutaj na smaczny posiłek.

W cieniu Zamku znajduje się Muzeum Cywilizacji Anatolijskich, to miejsce, które koniecznie muszą odwiedzić wszyscy miłośnicy historii i archeologii. Na poszczególnych wystawach znajdują się eksponaty z epoki paleolitu i neolitu, a także przedmioty frygijskie i rzymskie, takie jak na przykład kamienne tablice, drewniane meble oraz urny i statuetki z wypalanej gliny. Wystawy są zaaranżowane w pięknym stylu i ułożone chronologicznie. Zalecamy przyjechać to wcześnie, dzięki czemu unikniesz towarzystwa wycieczek grupowych.

Turcja to kraj jadła i napojów. Nie przegap więc szansy na spróbowanie przepysznych tureckich specjałów, takich jak sigara börek (smażone na głębokim tłuszczu ciasto nadziewane serem) czy döner kebap (doner kebab), który wiąże się z charakterystycznym dla całej Turcji widokiem różnych typów mięsa obracających się na pionowym rożnie. W Ankarze bardzo dobre jedzenie sprzedawane jest z odpowiednio dostosowanych samochodów (food trucków), które zaparkowane są niedaleko Uniwersytetu Bilkent.

Okoliczne atrakcje

W Parku Narodowym Soguksu, który znajduje się 70 kilometrów od Ankary, będziesz miał szansę powrócić na łono natury. Ta piękna okolica stanowi schronienie dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Jest to również świetne miejsce do pieszych wędrówek i jazdy na rowerze. Poczuj radość podczas spaceru przez las, następnie udaj się do znajdującego się nieopodal miasteczka Kizilcahamam, które słynie ze swoich źródeł termalnych.

Zaś do Gordion – obszaru bogatego w zabytki archeologiczne – najlepiej udać się samochodem. W pobliżu nie funkcjonuje bowiem sieć autobusowa, a teren ten znajduje się 100 km na południowy-zachód od Ankary. W okolicy znajduje się wiele grobowców (ze szczególnie ważnym Grobowcem Króla Midasa) i małe, ale ciekawe Muzeum Gordion, w którym zobaczyć można eksponaty z epoki brązu i okresu frygijskiego, takie jak na przykład trumny, wyroby z żelaza i ceramikę.