Wynajem samochodu w Antalya, Turcji

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"

Antalya to ósme co do wielkości miasto w Turcji. Jest to jednocześnie jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc. Położone na wybrzeżu, w niedalekim sąsiedztwie Gór Taurus.

Jako jedno z najważniejszych miast na Tureckiej Riwierze, gospodarka Antalyai opierasię głównie na turystce i rolnictwie (głównie uprawy pomarańczy). Miejscowości oferuje swoim gościom szereg wspaniałych atrakcji, takich jak przypominające labirynt Stare Miasto, wyjątkowe doroczne festiwale (Sandland), historyczne ruiny i wspaniałe plaże.

Co warto zobaczyć

Kaleiçi (Stare Miasto) to labirynt składający się z brukowanych uliczek, przy których znajdują się odrestaurowane pensjonaty, galerie sztuki i dziedzińce restauracji otoczone przez średniowieczne mury miejskie. Wchodząc tu przez rzymską Bramę Hadriana unikniesz sklepów z pamiątkami. Będziesz mógł za to zrobić piękne zdjęcia wieży z zegarem, minaretów i starego portu Yat Limanı.

Nikt kto odwiedza Antalyaę nie powinien przegapić wspaniałego Muzeum Antalayi, będącego jednym z największych muzeów w Turcji, w którym znajduje się kolekcja ponad 5000 starożytnych eksponatów. Znajdują się tu zapierające dech w piersiach wystawy z zakresu historii naturalnej, monet, materiałów czy stojaków na kadzidła. W muzeum znajduje się część przeznaczona specjalnie dla dzieci – mogą korzystać tu one z zabaw edukacyjnych.

Często mylone z ogromnym wodospadem, który wpada do morza z klifu rzeki Düden, rzeczywiste Wodospady Düden znajdują się na obrzeżach Antalyai. Spakuj więc swój kosz piknikowy i wybierz się na wycieczkę do tego malowniczego miejsca. Dzięki znajdującej się tutaj promenadzie, będziesz mógł w spokoju podziwiać zarówno Górny jak i Dolny Wodospad. Możesz usiąść w naturalnej jaskini za kaskadą wody, pamiętaj jednak, aby wziąć odpowiednie obuwie gdyż skały mogą okazać się śliskie!

Najciekawsze aktywności

Wsiadaj do zabytkowego tramwaju, który mija po drodze wiele najważniejszych zabytków Antalayi, i udaj się na plażę Konyaalti. Możesz odwiedzić tutaj Aqualand (ogromny park wodny z wieloma basenami i zjeżdżalniami) oraz Antalya Aquarium, które jest najdłuższym tunelem akwarystycznym na świecie.

Przespaceruj się ze Starego Miasta do znajdującego się obok parku Karaalioglu, gdzie znajdują się rozległe trawiaste tereny, na których możesz się wygodnie rozłożyć, a także fortyfikacje okrągłej Wieży Hirdilik i wspaniałe widoki na zatokę Antalya. Znajdziesz tu również kilka kawiarni i kiosków, w których kupisz kuruyemis (suszone owoce, orzechy i nasiona) i lody.

Spędź nieco czasu z mieszkańcami miasta na tutejszym bazarze (Antalya Bazaar) – będziesz miał możliwość targowania się o wiele przedmiotów, takich jak biżuteria, przyprawy czy galanteria skórzana. Zobaczysz tu mężczyzn gotujących kukurydzę w łupinach i zapewne skusisz się na soczyste tureckie figi albo sławne antalayskie pomarańcze.

Okoliczne atrakcje

Adepci archeologii będą zachwyceni mnogością historycznych miast znajdujących się w regionie Antalya. Najlepiej przemieszczać się między nimi samochodem, dzięki czemu nie będziesz uzależniony od planu zwiedzania, co często ma miejsce podczas uczestniczenia w grupowych wycieczkach. Starożytne miasto Perge znajduje się zaledwie 20 minut drogi od Antalayi. Jest to miejsce charakteryzujące się wspaniałymi przykładami ruin takich jak ulice kolumnadowe, stadion i rzymski łuk. Kolejne pół godziny drogi i znajdziesz się w doskonale zachowanym rzymskim amfiteatrze w Aspendos. Dostępnych jest tu wiele darmowych miejsc parkingowych, zostaw więc samochód na dole, a sam wejdź na wzgórze z ruinami, aby móc podziwiać z amfiteatr i otaczające wszystko sady.

45 minut od Antalyi znajduje się tajemnicza Jaskinie Karain. To prehistoryczne miejsce, w którym znaleziono wiele archeologicznych przedmiotów, znajdujących się dziś w Muzeum Antalayi. Możesz wędrować po tutejszych małych jaskiniach i wyobrażać sobie, jak wyglądało tu życie w przeszłych wiekach. Weź ze sobą latarkę, gdyż w jaskiniach może być ciemno, a także mocne obuwie, bo podejście do jaskiń jest dość strome.

Çıralı, wioska położona 82 kilometry na południe do Antalayi, jest świetnym pomysłem na jednodniową wycieczkę. Doświadczysz tu wspaniałej przyjemności spożywania owoców morza w jednej z nadbrzeżnych restauracji. Nie zapomnij zobaczyć Ogni Chimery, naturalnie występujących płomieni gazowych, które wydostają się ze skalnych otworów góry. Wieczorami, płomienie wydają się szczególnie piękne.