Wynajem samochodu w Stambuł, Turcji

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."

Stambuł to jedno z miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów z całego świata. To również jedno z najbardziej zaludnionych miast świata. Łatwo wślizgnąć się tu pomiędzy stałych mieszkańców i na własnej skórze przekonać się, jak to jest mieszkać w mieście, które nigdy nie śpi.

Jest to piękne miasto położone na granicy dwóch kontynentów – będziesz zaskoczony wielością i różnorodnością rzeczy, które można tu zobaczyć i zrobić. Stambuł stanowi bowiem epicentrum wieloletnich rzymskich, bizantyjskich i osmańskich wpływów.

Z wieloma atrakcjami znajdującymi się w okolicy Meczetu Sultanahmet, Stambuł zachwyci Cię i uwiedzie niesamowitymi bazarami, wspaniałymi meczetami, przepysznym jedzeniem i życiem nocnym, które potrafi być bardziej niż fascynujące.

Co warto zobaczyć

Hagia Sophia to jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków miasta i jednocześnie bardzo ważne miejsce dla Turków. Za czasów Bizancjum znajdował się tu kościół chrześcijański, który w czasach osmańskich przemianowany został na meczet. Dziś znajduje się tu muzeum. Aby poczuć, że jesteś w Stambule, udaj się tutaj już na początku swojej wycieczki (spójrz na tę wspaniałą kopułę) i podziwiaj przepiękne, błyszczące w świetle mozaiki, marmurowe kolumny i skórzane medaliony.

Jeśli zaś chcesz wyobrazić sobie życie sułtana w Imperium Osmańskim, przejdź się do Pałącu Topkapi, najstarszego pałacu na świecie. Kolejni sułtani budowali kolejne budynki, powiększając w ten sposób pałac. W rezultacie powstał tu przepiękny dziedziniec i brama obrona. Przejdź przez bramę przypominającą nieco bajki Disney’a, do komnat, w których znajdziesz wystawę kostiumów, porcelany, manuskryptów i broni wysadzanej kamieniami szlachetnymi. Nie zapomnij o części poświęconej haremowi.

Dziesiątki tysięcy zielono-niebieskich płytek z manufaktur w İzniku, które można podziwiać w Meczecie Sułtana Ahmeda (Błękitnym Meczecie) sprawią, że zakręci Ci się w głowie. Świątynia zamknięta jest dla zwiedzających w czasie piątkowego kazania oraz 5 razy dziennie w czasie modlitwy. Meczet ten jest niewątpliwie jedną z najbardziej charakterystycznych budowli wpisującą się w krajobraz Stambułu – o jego wyjątkowości stanowią układające się w stos kopuły i sześć cienkich minaretów. Jeśli wejdziesz do świątyni południowym wejściem, znajdziesz się na ogromnym wewnętrznym dziedzińcu, z którego będziesz mógł podziwiać piękno tej budowli.

Najciekawsze aktywności

Swoją umiejętność targowania możesz nieco podszkolić na Krytym Bazarze – prawdopodobnie nie uda Ci się odwiedzić wszystkich 500 sklepów, które znajdują się w tym gwarnym labiryncie, jednak feeria barw i dźwięków, która zaatakuje Twoje zmysły zapewne będzie niezapomnianym przeżyciem. Możesz kupić tu galanterię skórzaną, przyprawy, jedwab, biżuterię, jedzenie, a nawet dywany.

Wskocz na pokład barki, która pływa po Bosforze – oglądanie Stambułu z perspektywy jego wód to prawdziwa przyjemność. Podczas rejsu miniesz zdobione pałace, rybaka na Moście Galata, wysadzane płytkami minarety i inne jednostki mijane podczas podróży po wodzie.

Namydlij się porządnie, a następnie wyszoruj w Süleymaniye Hamam, historycznych tureckich łaźniach, które znajdują się w Meczecie Süleymaniye. Spodziewaj się gorąca, spodziewaj się spocić i spodziewaj się prawdziwie tureckiego przeżycia!

Okoliczne atrakcje

Na Morzu Marmara, 20 kilometrów od Stambułu, znajduje się archipelag dziewięciu wysp. Wyspy Książęce są oddalone od miasta o zaledwie krótką wycieczkę promem, a zapewniają ucieczkę od zgiełku tłumnego miasta. Pojedź tam i podziwiaj piękne kościoły oraz drewniane domki letniskowe. Zjedz coś w restauracjach serwujących owoce morza albo przejdź się po ścieżkach, na których unosi się woń rosnących tu sosen.

Riva to, oddalony o 42 kilometry od Stambułu, kurort położony na brzegach Morza Czarnego. Możesz spłynąć tu pontonem po rzeczce Riva, albo zażyć kąpieli słonecznych na plaży przy ruinach Zamku w Riva.

Jeśli korci Cię, aby wyjechać ze Stambułu, natankuj swój wypożyczony samochód i udaj się na wycieczkę do portowego miasta Izmit, oddalonego o pół godziny drogi na wschód od Stambułu. Możesz tu spokojnie usiąść i napić się cay (herbaty) pod izmicką Wieżą Zegarową, albo zachwycić się turecką kawą w restauracji położonej na brzegu Jeziora Sapanca.