Wynajmij swój samochód w Hookwood, United Kingdom

Best car rental deals from local rental companies

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."

Hookwood to wieś w hrabstwie Surrey, która położona jest blisko wielu zajazdów i dworskich rezydencji. Miejscowość jest dobrze skomunikowana pod względem transportu, szczególnie ze stacją kolejową Horley i lotniskiem London Gatwick.

Co warto zobaczyć

Doświadcz piękna natury w pobliskim Gatton Park, gdzie możesz przechadzać się ścieżkami wokół sadzawek, w których brodzą czaple i pływa dzikie ptactwo. Zerwij sobie owoc w miejscowym sadzie albo zapoznaj się z tematycznymi ogrodami, takimi jak na przykład Ogród Japoński, Ogród Skalisty czy Ogród Starego Świata.

Miłośnicy lotnictwa i militariów powinni udać się 15 minut jazdy na południe od Hookwood, do Wings Museum w Balcombe. W tym niewielkim muzeum przedstawione zostały mundury, samoloty i broń. Spotkasz tu kustoszy, chętnych do tego, aby wyjaśnić Ci historię związaną z wystawami.

Jeśli zaś jesteś ciekawy historii region, pojedź di Reigate, gdzie znajdują się ciekawe atrakcje, takie jak ruiny Zamku Reigate i brama wjazdowa, a także podziemne Jaskinie Reigate, które możesz zwiedzić z przewodnikiem podczas wycieczek, które odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca, pomiędzy majem a wrześniem.

Najciekawsze aktywności

Hookwood położone jest w przepięknym rejonie Anglii. Na urokliwy wiejski krajobraz składają się dębowy lasy, malownicze wioski i historyczne zamki. To doskonałe miejsce do tego, aby zatrzymać się tu na noc lub na nieco dłuższy czas. Zakwaterowanie bez problemu znajdziesz w miejscowych hotelach, zajazdach typu bed and breakfast i w pensjonatach. Szczególnie polecamy Alexander House Hotel oraz Utopia Spa w Turners Hill, albo The Lawn Guest House, który znajduje się 5 minut jazdy od lortniska London Gatwick.

Zarezerwuj stoli w pubie Half Moon w malowniczej wiosce Charlwood, niedaleko Hookwood. Jest to tradycyjny angielski pub, w którym serwują ryby z frytkami, pieczenie i brytyjskie piwa. Ten pub to nasze sekretne miejsce w niedalekiej odległości Hookwood. Na pewno będziesz nim zachwycony, warto napić się tu kufla ale w przyjemnym ogródku piwnym.

Miłośnicy jazdy konnej na pewno chętnie skorzystają z możliwości jakie daje tutejsza okolica, pełna pól uprawnych, wzgórz i zalesionych ścieżek. Znajdź instruktora jeździectwa w jednej z wielu tutejszych stadnin i urządź sobie wycieczkę po pięknym wiejskim hrabstwie Surrey.

Okoliczne atrakcje

Brighton to popularna nadmorska miejscowość położona 40minut jazdy od Hookwood. Tutejsze atrakcje obejmują salon gier oraz wesołe miasteczko w Brighton Pier, wyglądającym dość egzotycznie Królewskim Pawilonie (gdzie zimą możesz jeździć na łyżwach), zakupy w labiryncie sklepów ukrytych w The Lanes. Brighton to miasto, które tętni życiem niezależnie od tego kiedy zdecydujesz się je odwiedzić. Organizowanych jest tu wiele corocznych imprez artystycznych i kulturalnych, a wszystko ku uciesze turystów.

45 minut jazdy od Hookwood znajduje się Royal Tunbridge Wells, znane również jako Tunbridge Wells. To wielkie miasto, w którym czeka wiele atrakcji. Wynajmij łódkę w Dunorlan Park, spróbuj wody ze źródeł Chalybeate, albo zrywaj dzwonki w parku i ogrodach otaczających Zamek Scotney.

Pięćdziesiąt minut na wschód od Hookwood położone jest miasteczko Maidstone, najlepiej znane ze spektakularnego zamku Leeds, który wrasta w fosę pełną gęsi i łabędzi. Odwiedź zamek podczas jednego z wydarzeń, które odbywają się tu regularnie – na przykład podczas pokazów sokolnictwa, kiedy to przywracany jest w zamku duch średniowiecznego życia. Jeśli chodzi o inne atrakcje, z których można skorzystać, to można wynająć sobie łódkę i przepłynąć się po rzece Medway, albo usiąść z koszem piknikowym na jednej z łąk Mote Park.