Wynajmij swój samochód w Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"
 • Small_hampus_jakabson
  Hampus Jakobsson
  Hampus Jakobsson
  "Sądzę, że RentMama może zrewolucjonizować rynek wynajmu samochodów."
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"

Newcastle nad Tyne znajduje się w północno-wschodniej Anglii nad brzegiem rzeki Tyne. Lepiej znane jako Newcastle, to dobrze prosperująca miejscowość słynąca ze swojego życia nocnego, możliwości zrobienia tu dobrych zakupów i wiktoriańskiej elegancji.

Będziesz oczarowany tym miastem, które warto oglądać z perspektywy prawdziwego Geordie (mieszkańca okolic Newcastle). Zachwycą Cię zarówno nadbrzeżne bary nad Tyne jak i galerie sztuki oraz doskonałe do surfowania plaże Tynemouth.

Co warto zobaczyć

Newcastle jest położone na złączeniu dwóch głównych autostrad – A1 i A69, więc jest naprawdę łatwo dostępne dla odwiedzających. Co więcej, istnieje tu wiele centrów przesiadkowych typu „park and ride”, dzięki czemu można uniknąć konieczności parkowania w centrum miasta. Szczerze polecamy skorzystanie z tego rozwiązania.
Otwartą siedem dni w tygdoniu atrakcją, którą absolutnie każdy musi odwiedzić jest Great North Museum, w którym znajdują się interaktywne wystawy dotyczące Muru Hadriana, królestwa roślin i zwierząt oraz eksponaty pochodzące ze starożytnej Grecji i Egipru.

Odwiedź znajdujące się w sercu miasta Grainger Town, gdzie znajdziesz wiele budynków należących do brytyjskiego dziedzictwa, są t też sklepy, kawiarnie i Targ Grainer, gdzie straganiarze sprzedają brytyjską kiełbasę, sezonowe warzywa i ciasta z kremem.

Niedaleko od centrum miasta położony jest Jesmond Dene, park dzięki któremu możesz zażyć nieco natury i spokoju w samym środku wielkiego miasta. Znajdują się tutaj: stary młyn wodny, potok, kawiarnia, XIX-wieczna willa, która obecnie służy jako hotel, niewielkie zoo dla dzieci, miejsce na urządzenie pikniku, ścieżki spacerowe i ruiny Kaplicy św. Marii.

Najciekawsze aktywności

Weź udział w meczu – Geordies (w ten sposób nazywana jest miejcowa ludność) to żarliwi miłośnicy sportu. Kup bilet na mecz piłki nożnej w St James Park, rugby w Kingston Park czy koszykówki w Metro Radio Arena.

Pojedź 10 minut drogi poza miasto, do Gateshead, gdzie możesz stanąć pod największą brytyjską współczesną rzeźbą – pod Aniołem Północy. Ta wielka stalowa rzeźba anioła ma 20 metrów wysokości, a jej skrzydła mają 54 metry rozpiętości. To jedna z najlepiej rozpoznawalnych atrakcji Północnej Anglii.

Urządź sobie przechadzkę ścieżkami wzdłuż rzeki Tyne i podziwiaj tutejsze mosty – Tyne Bridge, High Level Bridge i zwodzony Gateshead Millennium Bridge. Wieczorem odwiedź miejsca słynące z ciekawego życia nocnego, najlepiej ustaw się w kolejce do któregoś z barów na Quayside albo Bigg Market.

Okoliczne atrakcje

Pojedź na wybrzeże, które znajduje się 20 minut drogi od Newcastle. Znajdziesz tutaj Tynemouth, miasto o strategicznym położeniu przy ujściu rzeki Tyne. Było ono ważne dla ochrony wybrzeża podczas II wojny światowej. Przejdź się pięknymi plażami Zatoki Króla Edwarda czy Tynemouth Longsands. Następnie odwiedź klasztor i ruiny zamku, które znajdują się na tutejszym przylądku.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji północnej Anglii jest, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Mur Hadriana, który został wybudowany w roku 122 przez rzymskiego cesarza Hadriana, aby ochronić Anglię przed najazdem szkockich Piktów. Budowla znajduje się 45 minut jazdy od Newcastle. Możesz wspiąć się Ścieżką Muru Hadriana na Housesteads Roman Fort, jeden z 15 fortów znajdujących się na linii muru.

Godzinę drogi na północ od Newcastle znajduje się teren pełen historycznych zamków i ruin. Dowiedz się co nieco o historii i renowacji Zamku Bamburgh i ruin Zamku Dunstanburgh. Podczas odpływu przejdź na Świętą Wyspę skąd zobaczysz Zamek Lindisfarne. Widok ten warto zobaczyć przed zakończeniem dnia na plaży – gdzie możesz posilić się rybą i frytkami.