Wynajmij swój samochód w Plymouth, United Kingdom

Najlepsze oferty wynajmu aut od lokalnych wypożyczalni

Dlaczego warto wybrać RentMama?
 • Świetne oferty
 • Przejrzysta polityka cenowa
 • Elastyczne godziny odbioru samochodu
 • Przyjazny stosunek do młodych kierowców
 • Chronimy Cię
 • DARMOWE anulowanie rezerwacji
 • Osobiste Wsparcie Klienta
 • Troszczymy się o Ciebie
 • Sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów
Co mówią ludzie
 • Small_mohammed_hussain
  Mohammed Hussain
  Motion Car Hire
  "Rentmama.com daje niesamowite możliwości małym wypożyczalniom samochodowym takim jak nasza. Cieszymy się na współpracę z nimi."
 • Small_catherine_kelly
  Catherine Kelly
  studentka
  "Kiedy masz 21 lat, wynajęcie samochodu jest zwykle bardzo drogie. Nie mogę uwierzyć, że otrzymałam aż tak atrakcyjną ofertę. Dzięki RentMama!"
 • Small_arican
  Arican Wegter
  CEO GlibHippo
  "To fantastyczne, że mogę wynająć dokładnie to, co chcę!"

Plymouth to największe miasto znajdujące się na południowym wybrzeży Devon, około 300 kilometrów od Londynu.

Miasto położone nad rzeką Tamar, to jeden z największych portów morskich Wielkiej Brytanii.
Turyści docenią zapewne piękne budynki, w których znajdują się galerie sztuki, sklepiki sprzedające miejscowe produkty, ścieżki piesze i rowerowe położone w malowniczej okolicy, jak na przykład South West Coast National Trail, czy zajęcia którym będą mogli oddać się nad przystanią, takie jak żeglowanie czy wycieczki łódką.

Co warto zobaczyć

Dowiedz się nieco o podwodnym świecie w National Marine Aquarium – największym akwarium w Zjednoczonym Królestwie. Wystawy dzielą się na te dotyczące podmorskiego życia w Plymouth, brytyjskiego morza, Oceanu Atlantyckiego i Niebieskiej Planety, gdzie znajdują się informacje dotyczące podmorskiego życia na całym świecie, w tym raf koralowych oraz tropikalnych ryb. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów dotyczących prac konserwatorskich oraz pór karmienia, odwiedź ich stronę internetową (www.national-aquarium.co.uk).
Cofnij się w czasie w Saltram, wspaniałej gregoriańskiej willi znajdującej się w przestrzeni parkowej na obrzeżach Plymouth. Możesz tu podziwiać zapierające dech w piersiach dekoracje zawierające wspaniałe malowidła i dzieła sztuki. Następnie odpocznij na chwilę w zaciszu rozległych ogrodów, możesz posiedzieć tu w towarzystwie kwiatów polnych i drzew owocowych.

Jeśli chcesz uciec przed tłumami, które latem oblegają wybrzeże, udaj się do Burrator Reservoir. Miejsce słynie z wędkarzy i jest przyjazne dla pieszych i rowerzystów. Rozpościerają się tutaj malownicze widoki na kamienne tamy i otaczające okolicę lasy.

Najciekawsze aktywności

Przejdź się wzdłuż Plymouth Hoe, dużej przestrzeni znajdującej się ponad wapiennymi klifami, ujrzysz wspaniałe widoki na Plymouth Sound oraz Drake’s Island. Zanurz się w Tinside Lido, słonym zewnętrznym basenie zaprojektowanym w stylu Art Deco. A następnie wejdź na latarnię morską Smeaton’s Tower.

Przemierzaj piękne brukowane uliczki Barbicanu, nadbrzeżnej dzielnicy wypełnionej ciekawymi sklepami, restauracjami, których specjalnością są ryby, miejscami interesującymi pod względem historycznymi, np.Mayflower Steps oraz Elizabethan House. Zarezerwuj wycieczkę do destylarni Ginu w Plymouth, gdzie możesz się wiele dowiedzieć na temat procesy destylacji, a także spróbować produktów wytwarzanych w najstarszej działającej destylarni w Anglii. 

Wypłyń na szerokie wody na promie Cawsand, który zabierze Cię na półgodzinną wycieczkę z Plymouth Sound do kornwalijskiej wioski Cawsand. Spędź nieco czasu w tej przyjemnej wiosce rybaków i przemytników, gdzie znajdują się malownicze chatki i karczmy. Zatrzymaj się tu na włoskiego loda i ogrzewającą filiżankę herbaty.

Okoliczne atrakcje

Plymouth nie posiada wprawdzie własnego lotniska, ale łatwo można tu dotrzeć pociągiem, jadąc 45 minut z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Exeter. Niedaleko Playmouth znajdują się inne atrakcje w Devonie, Kornwalii i Dartmoor, miejsce to stanowi więc doskonałą bazę wypadową dla osób, które chcą zwiedzić tę część Anglii.

Dwadzieścia minut od Plymouth położone jest Ivy Bridge, w którym można nieco odpocząć od zgiełku miasta i znaleźć cichą przystań z daleka od wybrzeża. Miejscowość słynęła niegdyś z młynów i wyrobu odzieży. Odwiedź miejscowy średniowieczny most koni jucznych, a następnie wejdź do jednego z pubów i spotkaj się z miejscową ludnością.

Tavistock to stare miasto zlokalizowane 30 minut jazdy od Plymouth. W piątek zaplanuj sobie czas na odwiedzenie targu Pannier, gdzie możesz kupić dzieła sztuki, wyroby rzemieślnicze czy antyki, z odrobiną szczęścia ubijesz tu dobry interes. Urządź sobie przyjemny spacer wzdłuż Kanału Tavistock. Znajdujący się niedaleko Dartmoor National Park posiada wiele szlaków wędrownych biegnących przez zalesione doliny i jałowe wrzosowiska otoczone granitowymi wzgórzami.

Pojedź godzinę od Plymouth do Torquay, nadmorskiego miasta, w którym poczujesz się jak w śródziemnomorskiej miejscowości z palmami, wspaniałymi plażami i zatłoczoną przystanią. Odwiedź Opactwo Torre, popływaj sobie w morzu otoczonym doskonałymi plażami albo przejdź się nadbrzeżną okolicą, gdzie możesz zatrzymać się na lunch i zjeść świeżą rybę w jednej z wielu tutejszych restauracji.